Zobu implantu veidi: kādus implantus labāk izvēlēties

Daudzus pacientus, kuri ir izlēmuši zobu implantāciju, uztrauc jautājums “Kādus implantus labāk likt?”. Tagad ir ļoti daudz zobu implantu veidu, un tas ir labi, no vienas puses, un nav ļoti labi, no otras puses, tāpēc ka jo vairāk variantu, jo grūtāk izvēlēties.
Zobu implanti: veidi
Vispirms ņemsim vērā, kādi implanti tirgū pastāv un kādiem gadījumiem tie ir paredzēti. Tie viens no otra atšķiras ar uzstādīšanas veidu, izskatu un funkcionalitāti. Kurus no šiem implantiem jums vajag, noteiks implantologs, jo tas viss ir atkarīgs no pacienta klīniskās situācijas.

Zobu implantu veidi

Vispirms ņemsim vērā, kādi implanti tirgū pastāv un kādiem gadījumiem tie ir paredzēti. Tie viens no otra atšķiras ar uzstādīšanas veidu, izskatu un funkcionalitāti. Kurus no šiem implantiem jums vajag, noteiks implantologs, jo tas viss ir atkarīgs no pacienta klīniskās situācijas.

Zobu implanti ir sadalīti 3 galvenajās grupās:

 1. Kaulu implanti. Tie tiek ievietoti kaulā gan caur smaganām (virs kaula gļotādas slānis), gan atlokot ādas slāni, lai vizualizētu kaulu un labāk piekļūtu implanta vietai. Šādi zobu implanti tiek ievietoti augšējā un apakšējā žokļa kaulā. Tie var būt skrūves, cilindra vai plāksnes formā;
 2.  Zem kaula gļotādas slāņu implanti. Šāda veida implantu uzstādīšana tiek veikta, integrējot implantu zem kaula gļotādas slāņa (smaganām). Tas atrodas starp smaganām un kaulu. Zem kaula gļotādas slāņu implants ir metāla rāmis, kas atrodas uz kaula, un tā atbalsta galvas caur smaganām izvirzās mutes dobumā. To lieto gadījumos, kad pacientam ir smaga kaulu atrofija. Šis implanta veids nav ļoti populārs;
 3. Transmukozāli implanti. Tie ir vieni un tie paši kaulu implanti, bet ar noslīpētu smaganu daļu.

все виды зубных имплантов

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties implantus

Visbiežāk pacienti pievērš uzmanību implantu izmaksām un šo kritēriju liek pāri visam. Bet tā ir pavisam nepareiza rīcība, jo implantu cena tieši ir atkarīga no kvalitātes, ko tie jums var nodrošināt. Kāpēc zobu implantu cena dažādās klīnikās var atšķirties, varat uzzināt šajā rakstā. Kam tad ir svarīgi pievērst uzmanību?

Implantu dizains

Standarta izpratnē dizains ir estētisks dizains, bet implantoloģijas jomā tas ir atbildīgs par to funkcionalitāti. Titāna izstrādājumi var būt gludi, tiem var būt dažādi pavedieni vai raupja virsma - tam visam ir svarīga loma, kad runa ir par veiksmīgu implanta iestrādi un tā nostiprināšanu kaulā. Tāpēc dizaina gadījumā jums jāņem vērā visas mazās lietas un jāizvēlas nevis tas, kas jums vizuāli patīk, bet gan tas, kas atbilst funkcionalitātei.

Materiāls

Lielākā daļa pazīstamu ražotāju implantu izveidošanai izmanto tīru titānu (pelēks 4), taču jūs varat atrast arī dažādas iespējas, kur papildus titānam var būt arī citi metāli (pelēks5), piemēram, vanādijs un citi. Katram no papildu materiāliem ir sava bioloģiskā savietojamība ar cilvēka ķermeni un tā piešķir dažādas īpašības. Bet, ja vēlaties, lai iesakņošanās iespēja būtu lielāka, priekšroka jādod implantiem ar tīrāku titānu (pelēks 4).

Implanta virsmas tīrība

Lai cik dīvaini tas neizklausītos, ne visi implantu ražotāji pēc izgatavošanas labi attīra produktus no metāla skaidām, eļļām un mikrobiem. Fakts ir tāds, ka zobu implanta tīrīšanas procesam ir nepieciešams tehniskais aprīkojums, tas ir diezgan darbietilpīgs un finansiāli dārgs, tāpēc tie uzņēmumi, kas netaupa uzkopšanā, ir spiesti noteikt augstākas cenas implantiem, taču tas ir diezgan pamatoti.
Kāpēc tīrīšana ir tik svarīga? Ja implanta virsma nebija pietiekami labi notīrīta un tajā palika pat mazas metāla daļiņas, tas nākotnē var nozīmēt tikai vienu - implanta noraidīšanu. Sīkāka informācija par iemesliem, kāpēc tās neiesakņojas, ir aprakstīta rakstā "FAQ par implantiem".

Ražotāji

Atbildes uz jautājumu "Kādi zobu implanti ir labākie" nav, jo dažādās situācijās katrs implants ir labs savā veidā. Bet, ja mēs runājam par transmukozālajiem implantiem, tad šeit līderi būs itāļu Prama implanti no firmas Sweden & Martina. Viņi labi savienojas kopā gan ar smaganām, gan ar kaulu, kas savukārt novērš mikrobu iekļūšanu un nodrošina augstākus estētiskos rādītājus. Detalizētu Prama implantu pārskatu varat izlasīt šeit.

Premium segmenta implanti

Starp VIP segmentu ir vērts izcelt Šveices Straumann implantus ar viņu patentēto SLA active tehnoloģiju, pateicoties kurai produkti pēc iespējas ātrāk iesakņojas. Straumann ir uzņēmums, kas jau sen ir nostiprinājies tirgū, tāpēc jūs varat būt pārliecināti par viņu produktu kvalitāti.

Turklāt augstākās kvalitātes implanti ietver arī:

 • Sweden & Martina (Itālija);
 • Ankylos (Vācija);
 • XiVE (Vācija);
 • Nobels (Amerika).

Vidējā cenu segmenta implanti

 • Vidējā klasē ir ļoti populāri korejiešu implanti:
 • Megagen;
 • Osstem;
 • NeoBioTech;
 • Dentium.

Tie iesakņojas diezgan labi un ir plašā izmēru diapazonā, padarot tos universālus jebkurai situācijai.

Ekonomiskie implanti

Ekonomiskajā klasē vadošie implanti ir Neodent (Brazīlija) un ICX (Vācija). Strādāt ar viņiem ir nedaudz grūtāk, jo iesakņošanās periods var būt ilgāks, taču ar pareizu uzstādīšanas procedūru un turpmāku rūpību noraidīšanas iespēja tiek samazināta līdz minimumam.
Atcerieties, ka labi implanti ir dārgi, jo tie samazina infekcijas, noraidīšanas risku un iespēju, ka tie vienkārši saplīst.
Bet daudz kas ir atkarīgs arī no sākuma punkta (pacienta mutes dobuma stāvokļa un viņa veselības stāvokļa). Tāpēc vienmēr, pirms izlemjat par tā vai cita veida implanta uzstādīšanu, vispirms konsultējieties ar savu ārstu. Kopā ar viņu jūs izvēlēsieties optimālo implanta veidu, kas jums piemērots gan funkcionāli, gan finansiāli.
Pierakstieties uz konsultāciju Rīgas zobārstniecības klīnikā Smile Office jau tagad tiešsaistē vai zvaniet pa tālruni +37123302158.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close