Manuālā implantācija vs implantācija ar ķirurģisko veidni: kas ir labāk

Jūs jau esat pamanījis, ka dažas zobārstniecības klīnikas piedāvā ātru un nesāpīgu implantu ievietošanu, izmantojot ķirurģisku veidni. Bet vai tas tiešām ir vajadzīgs? Šajā rakstā mēs apsvērsim digitālo tehnoloģiju izmantošanas priekšrocības, kā arī atšķirības starp implantu ievietošanu ar navigācijas veidni un bez tās.

Navigācijas ķirurģiskā veidne kas tas ir un kā tas izskatās?

Ķirurģiskā veidne implantācijai ir īpašs mutes aizsargs ar implantāta caurumiem, kas tiek izgatavots individuāli jūsu žoklim, izmantojot digitālo CAD / CAM tehnoloģiju. Pateicoties tam, jūs iegūstat īpaši precīzus aprēķinus plānošanai un uzstādīšanai, brūce kļūst mazāka, un implanta uzstādīšana kļūst minimāli invazīva.

Ķirurģisko veidņu veidi

  • Ar fiksāciju uz kaula. Šāda atbalsta struktūra tiek izmantota pilnīgas adentijas gadījumā  (nav zobu), bet ar nosacījumu, ka pacientam ir pietiekami daudz kaulu audu.
  • Ar fiksāciju uz blakus esošajiem zobiem. Visizplatītākais navigācijas veidnes variants. Piemērots daļēji trūkstošiem zobiem.
  • Ar fiksāciju uz mīkstajiem audiem (gļotādām). Šajā gadījumā dizains balstās uz smaganu gļotādas. Piemērots pacientiem ar pilnīgu zobu trūkumu vai minimālu atlikušo zobu skaitu.

Ķirurģiskās veidnes izgatavošanas posmi:

  • Diagnostika. Tiek veikta žokļa stāvokļa diagnostika, kā arī datortomogrāfija, kas nākotnē palīdzēs noteikt nepieciešamo vietu implantācijai.
  • Sagatavošana. Šajā posmā ir nepieciešams uzņemt virtuālu žokļa iespaidu un nosūtīt datus zobārstniecības laboratorijai turpmākajai veidnes izgatavošanai.
  • Simulācija. Ar īpašas datorprogrammas palīdzību tiek veikta žokļa 3D modelēšana, tiek noteikta implantu ievietošanas metode, kā arī to pareizā atrašanās vieta.
  • Veidnes veidošanа. Ķirurģiskās veidnes tiek drukātas, izmantojot 3D printeri vai izmantojot CAD / CAM aprīkojumu. Ražošanas laiks ir aptuveni 3-7 dienas.
  • Uzstādīšana. Pirms zobu implantācijas uzsākšanas ārsts novieto navigācijas veidni uz pacienta žokļa un nostiprina to. Turklāt visas manipulācijas notiek ātri un precīzi. Pēc procedūras pabeigšanas veidne tiek iznicināta.

Ieguvumi no implantācijas veidnes izmantošanas

Visprecīzākais izvietojums

Ja agrāk visi aprēķini implanta uzstādīšanai tika veikti manuāli un neatšķīrās ar īpašu precizitāti, tad ar ķirurģisko veidni ir iespējams aprēķināt implanta novietojumu, slīpuma pakāpi un urbšanas dziļumu ar precizitāti 0,1 mm vai 1 grāds. Tas palīdz novērst situāciju, kad implantu protezēšanas laikā nav iespējams pieskrūvēt kroni . Vai arī dizains rada implanta pārslodzi, no kuras kauls var ātrāk nogrimt, vai arī zobu implants vienkārši salūzīs.

Ilgāks kalpošanas laiks

Sakarā ar pareizu zoba implanta ievietošanu kaulā, tā kalpošanas laiku var palielināt.

Ideāli piemērots protezēšanai «viss-uz-4»

All-on-4 ķirurģiskā veidne ir ideāls risinājums. Pateicoties tam, tiek panākta precīza implantu ievietošana, kas, izmantojot šo metodi, jānovieto leņķī vai anatomiski bīstamās vietās (pie augšžokļa sinusa). To ir ļoti grūti aprēķināt uz aci, bet ir viegli kļūdīties ar milimetru pa kreisi vai milimetru pa labi.

Nav dziļu griezumu

Pietūkums, stipras sāpes un ilgs dziedināšanas process ir mūžīgie manuālās zobu implantācijas pavadoņi. Navigācijas operācija palīdz izvairīties no tiem pacientiem, kuriem ir pietiekami daudz kaulu un kuriem nekas nav jāpalielina. Tad operācija nonāk minimāli invazīvu manipulāciju kategorijā. Mazāki griezumi nozīmē mazāk sāpju un ātrāku sadzīšanu.

Ar ķirurģisko veidņu palīdzību var veikt saknes virsotnes rezekciju, izvairoties no lieliem iegriezumiem.

Ietaupīt laiku

Implanta uzstādīšanas laiks tiek samazināts no vienas stundas līdz 20 minūtēm.

Prognozējams operācijas rezultāts

Izmantojot navigācijas ķirurģiju, operācijas iznākuma paredzamība ievērojami palielinās. Dažos gadījumos implanta uzstādīšanas procedūra kļūst pat vienkāršāka nekā zoba noņemšana.

Pat tiem pacientiem, kuriem ir maz kaulu audu apjoms, būs iespējams organizēt pareizu protezēšanu un attiecīgi, izmantojot digitālo veidni, plānot, kā un kur pievienot kaulus, lai izvairītos no implanta kustīgumu vai noraidīšanas.

Vadīta implantācija VS Manuāla implantācija

Ja mēs apkopojam visas iepriekš minētās implantācijas priekšrocības, izmantojot veidni, tad saskaņā ar visām īpašībām priekšroka tomēr jādod mūsdienu digitālajām tehnoloģijām, nevis vecajai, bet lētākajai metodei.

Vadīta implantācija ar ķirurģisku veidni Manuāla implantācija
Traumu līmenis Zems Augsts
Uzstādīšanas precizitāte Augsta Zema
Laiks no 20 minūtēm līdz 1 stundai no 1 stundas līdz 6 stundām
Noraidīšanas potenciāls Zems Vidējs
Atveseļošanās periods 1-2 dienas 3-10 dienas
Cena 150-1000 € Iekļauts procedūras izmaksās
author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 30. novembra mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close