Šķībie zobi: cēloņi, defekti un kā izlīdzināt zobus bez sāpēm

Šķībie zobi ienes maz patīkama mūsu dzīvē. Daudzi cilvēki (un jo īpaši meiteņu šķībie zobi) rada daudz kompleksu un ierobežojumu. Cilvēki ar šķībiem zobiem cenšas retāk smaidīt vai vispār paslēpj smaidu aiz plaukstas. Dažos gadījumos zobu šķībums traucē karjeras izaugsmei, un tas savukārt rada vēl lielākas grūtības.

Kā var izlabot šķībus zobus?

Uz jautājumu: “Vai ir iespējams izlabot šķībus zobus”, dzirdēsiet nepārprotamu “Jā”. Un lai to izdarītu, jums ir divas iespējas: estētiskā zobārstniecība vai ortodontiskā ārstēšana.

Estētiskā zobārstniecība

Dažās situācijās jūs varat uzstādīt venīres uz šķībiem zobiem, un tās pilnībā paslēps jūsu defektu. Zobu venīres ir plānas keramikas spilventiņi, kas ir piestiprinātas virs zobiem, lai jūs iegūtu skaistu Holivudas smaidu. Keramikas veniri var kalpot no 10 līdz 15 gadiem, un tām nav nepieciešama īpaša kopšana. Veniru uzstādīšana uz šķībiem zobiem, palīdzēs jums iegūt skaistu smaidu un īsā laikā izlabot zobu defektu.

Arī estētiskās zobārstniecības ietvaros no šķībiem zobiem var atvadīties ar protezēšanas un zobu kroņu palīdzību. Šeit Jūs varat uzzināt vairāk par zobu kroņu veidiem un to atšķirībām.

голливудская улыбка

Ortodontiskā ārstēšana (elaineri un breketes)

Ļoti bieži, lai izlīdzinātu zobus, ortodonti piedāvā ievietot breketes. Pašlaik ir 5 veidu breketes: metāla breketes, safīra breketes, plastmasas, keramikas breketes, kas ir novietotas zobu priekšpusē un ir lingvālas (novietotas zobu aizmugurē, tādējādi kļūstot neredzamas uz zobiem). Visbiežāk breketes tiek uzstādītas sarežģītās situācijās vai vidēji sarežģītas, kad nepieciešama ļoti spēcīga slodze uz zobiem, lai tie nonāktu pareizajā stāvoklī.
Bet, ja vēlaties izlīdzināt zobus bez breketēm, ārsts jums piedāvās alternatīvu - elainerus (caurspīdīgas mutes kapes). Bet viņu vienīgais mīnuss ir tas, ka elaineri nevarēs palīdzēt izlīdzināt zobus sarežģītās situācijās.

Zobu izlīdzināšana bez breketēm pieaugušajiem

Kā minēts iepriekš, ar elaineru palīdzību jūs varat izlīdzināt zobus bez breketēm. Lai to izdarītu, ārsts izraksta datortomogrāfiju, novērtē zobu stāvokli un aprēķina to iespējamo pārvietojumu. Pēc tam, lai izgatavotu zobu kapes, ārsts izgatavo nospiedumus, kurus vēlāk digitalizē, skenē un ievieto īpašā datorprogrammā. Izmantojot šo programmu, ortodonts savā laboratorijā aprēķina, kā zobi kustēsies, kā arī cik ilgs laiks būs vajadzīgs pilnīgai ārstēšanai, un aprēķina kapu skaitu. Žokļa maketi tiek izveidoti lietojumprogrammā un pēc tam izdrukāti, izmantojot 3D printeri. Saskaņā ar šiem maketiem tiek izveidoti elaineri. Aptuveni ik pēc divām nedēļām jums būs jānomaina zobu kapes.

SVARĪGI ZINĀT!
Ortodontiskās ārstēšanas laikā noteikti prasiet ārstam, lai viņš pareizi aprēķinātu oklūziju (zobu sakodienu). Tā kā gan ar breketēm, gan ar elaineru palīdzību jūs varat lieliski izlīdzināt zobus, bet neaprēķinot oklūziju, jūs nevarēsiet pilnībā sakost zobus, kas jums radīs lielu diskomfortu.

Plašāk par elaineru un brekešu salīdzinājumu varat lasīt mūsu rakstā “Elaineri VS Breketes”.

Elaineru veidi un cenas

капы для зубовSlavenākie elaineru ražotāji ir Invisalign (Amerika) un AirNivol (Itālija). Zobu klīnikā Smile Office mēs strādājam ar itāļu zīmolu AirNivol, jo viņiem ir vislabākā cenas un kvalitātes attiecība.
Mēs vēlamies uzreiz pievērst uzmanību tam, ka zobu izlīdzināšana nav lēts prieks. Cenas elaineriem par visu ārstēšanas periodu svārstās no 1000 līdz 4000 eiro. Tas ir atkarīgs no grūtības pakāpes, kā arī no jūsu vēlmēm attiecībā uz ārstēšanu.

Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.

 

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close