Kā izlīdzināt zobus bez breketēm: caurspīdīgas elaineri VS breketes

Pirms 20 gadiem zobus varēja izlīdzināt tikai ar speciālu plākšņu, aparātu vai breketu sistēmu palīdzību. Turklāt pēdējās tika izmantotas visbiežāk, jo tās varēja labot pat vissarežģītākās situācijas. Bet ko darīt, ja šīs zobu izlīdzināšanas metodes jums nav piemērotas? Ja jūs meklējat metodi, kas palīdzētu izlīdzināt zobus bez breketēm, tad izmantojat caurspīdīgas elaineri. Bet pirms lēmuma pieņemšanas noteikti konsultējieties ar ortodontu, jo dažos gadījumos situāciju var glābt tikai breketes.

Kas ir caurspīdīgas elaineri un kā viņas izskatās?

элайнеры

Caurspīdīgas zobu plāksnītes (kapes) ir noņemami caurspīdīgi mutes aizsargi zobu izlīdzināšanai, kas ir paredzēti ikdienas nēsāšanai un ir izgatavoti no polikarbonāta. Tie ir gandrīz neredzami uz zobiem, un pats galvenais - atšķirībā no breketem tos var noņemt jebkurā laikā. Lai pēc iespējas ātrāk un nesāpīgāk iztaisnotu zobus, kapes tiek modelētas katram žoklim atsevišķi. Vispirms veiciet datora diagnostiku, pēc tam ārsts, izmantojot īpašas programmas, veiks jūsu nākotnes smaida prognozi un modelēšanu. Pēc tam, izmantojot trīsdimensiju printeri , atkarībā no situācijas, tiek izgatavots ortodontisko vāciņu komplekts no 8 līdz 30 gabaliem un tiek pārsūtīts tieši pacientam. Zobu kapes ieteicams nēsāt vismaz 22 stundas dienā, lai sasniegtu visefektīvāko rezultātu. Bet šeit ir svarīgi saprast, ka jūsu smaida pārveidošana ir vairāk atkarīga no jūsu atbildības, nevis no ārsta vai caurspīdīgām zobu plāksnītēm (kapēm).

Caurspīdīgas elaineri VS breketes: salīdzinājums

элайнеры и брекеты

Sāpīgas sajūtas

Breketu īpašnieki zina, kas ir sāpes. Katru mēnesi pēc aktivizēšanas, īpaši sākotnējā stadijā, daudzi pacienti sūdzas par stiprām sāpēm un nespēju košļāt. Lielākā daļa lieto pretsāpju līdzekļus un pirmajās dienās izslēdz cieto pārtiku no uztura.

Ar caurspīdīgam elaineri šādu problēmu nav. Zobu izlīdzināšana ir gandrīz nesāpīga. Tādēļ jums nevajadzēs pārciest sāpes, tērēt papildu naudu tabletēm un atteikties no iecienītiem ēdieniem.

Estētika

брекеты и элайнеры

Mēs visi vēlamies, lai mums būtu visskaistākais un dabiskākais smaids. Bet, nēsājot metāla breketes, šo rezultātu nav iespējams sasniegt, jo breketu sistēma vienmēr ir redzama uz zobiem. Vienīgā izeja ir lingvālās breketes, taču tām ir daudz trūkumu.

Caurspīdīgas elaineri ir praktiski neredzamas. Ir ārkārtīgi grūti pamanīt zobu kapes uz zobiem 1-1,5 metru attālumā, un tas ir ļoti svarīgs faktors sabiedriski aktīviem cilvēkiem, kuri pastāvīgi satiekas un runā publiski. Visiem pārējiem tas drīzāk ir patīkams bonuss, jo ikdienas dzīvē gandrīz neviens no apkārtējiem nepamanīs kapes zobu izlīdzināšanai.

Drošība

капы для выравнивания зубов

Ja jums patīk aktīvs dzīvesveids, jūs iesaistieties dažādos sporta veidos un piedalieties komandu spēlēs, tad pirms brekešu uzstādīšanas jums būs rūpīgi jāpārdomā. Galu galā jebkurš bumbas trieciens, ripa vai trieciens žoklī var ievērojami ievainot mutes dobumu un saplēst lūpas.

Caurspīdīgas zobu plāksnītes (kapes), savukārt, ne ar ko tādu nedraud, jo tās cieši pieguļ zobiem un tām nav metāla detaļu. Turklāt jūs vienmēr varat tās noņemt, ja vēlaties.

Brīvība un kontrole

стоматолог Рига

Vēl viens trūkums, salīdzinot breketes ar caurspīdīgam elaineri, ir regulāras vizītes pie ārsta. Ik pēc 4 nedēļām jums būs jāapmeklē ortodonts, lai viņš uzvilktu metāla loku, kas savieno brekešu slēdzenes. Ja nokavēsiet šos apmeklējumus, ortodontiskā ārstēšana prasīs daudz ilgāku laiku, jo zobi nekustēsies.

Izmantojot kapes, lai izlīdzinātu zobus, jūs iegūsiet lielāku brīvību. Apmeklējumus pie ārsta, vajadzības gadījumā, var samazināt līdz vienai tikšanās reizei ik pēc 2-3 mēnešiem. Jūs varesiet bieži ceļot, būt prom uz ilgu laiku vai plānot ceļojumus bez atsauces uz ortodontu. Vienkārši ņemiet sev līdzi zobu plāksnīšu komplektu un pēc nepieciešamības nomainiet to patstavīgi.

Apkalpošana

уход за элайнерами и брекетами

Caurspīdīgu zobu plāksnīšu (kapu) apkalpošana neprasa lielas pūles. Pietiek, lai tās vienkārši notīrītu ar zobu birsti, noskalotu zem silta ūdens un viņas atkal ir gatavas nēsāšanai.

Ar breketēm viss ir sarežģītāk. Lai rūpīgi notīrītu ne tikai zobus, bet arī breketes, jums ir nepieciešams vesels aprūpes arsenāls, kas sastāv no īpašām zobu birstēm, sukām, zobu diega un irrigatora. Un pēc katras ēdienreizes jums būs jātīra zobi, jo breketēs var palikt ēdiena gabali, kas neizskatās īpaši estētiski.

Neparedzētas situācijas

стоматология Рига

Dažreiz jūsu breketu atslēga nokrīt vai arī izkrīt metāla loka. Un, ja tā ir priekšējā zoba fiksācija, tad noteikti nevarēsiet izvairīties no estētiskās kataklizmas. Tad jums būs steidzami jākonsultējas ar ārstu par slēdzenes līmēšanu un loka atjaunošanu.

Ar caurspīdīgam elaineri viss ir daudz vienkāršāk. Ja viņiem rodas mehāniski bojājumi, plaisas, salauztas vai pazaudētas, jūs vienmēr varat piezvanīt ārstam, un dažu dienu laikā jums tiks atjaunotas kapes zobu izlīdzināšanai, lai sakārtotu zobus. Nav problēmu un raižu.

Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close