FAQ: Bieži uzdotie jautājumi par elaineriem

Zobu izlīdzināšana ar elaineriem ir salīdzinoši jauna metode, tāpēc daudziem pacientiem pirmajos posmos ir daudz jautājumu. Kā elainerus nesāt? Vai tie var izlīdzināt sakodienu? Kā tos pareizi uzlikt un ko darīt, ja elainers ir salauzts? - tas ir tikai neliels saraksts, kas pacientam vispirms interesē. Parasti konsultējoties ar ārstu un ar stingru lēmumu iztaisnot zobus bez breketēm, visa informācija par kopšanu, kā arī ārstēšanas metodi tiek sniegta mutiski, tāpēc ir iespējams, ka jūs varat kaut ko palaist garām vai aizmirst. Šajā rakstā mēs aplūkosim biežāk uzdotus jautājumus, kas pacientiem rodas par elaineriem.

Kas ir elaineri?

Elaineri ir caurspīdīgi izlīdzinātāji, kas izgatavoti individuāli jūsu zobiem un palīdz izlabot to stāvokli žoklī. Šie mutes aizsargi ir izgatavoti no polikarbonāta, kas padara tos izturīgus un gandrīz neredzamus uz zobiem. Viņu vissvarīgākā priekšrocība ir tā, ka atšķirībā no breketēm elainerus var noņemt jebkurā laikā.

Kā tas strādā?

Lai iztaisnotu zobus, ir nepieciešami vairāki elaineru komplekti, kas regulāri jāmaina. Visbiežāk ik pēc divām nedēļām. Jaunais komplekts ir mazs solis taisnu zobu virzienā. Katrs izlīdzinātājs ir paredzēts, lai mainītu zobu stāvokli. Tāpēc to dizains atšķiras viens no otra, kā rezultātā rodas spiediens, un zobi sāk "kustēties". Tiklīdz zobi atrodas elaineru pozīcijā, tiek uzstādīts jauns komplekts, kas atkal izdarīs spiedienu un palīdzēs zobiem virzīties vēlamajā virzienā. Elaineriem ir arī īpaši aiztures punkti (mazi izliekumi). Pateicoties viņiem, zobu nobīde būs ātrāka un kontrolētāka.

Cik ilgi nesāt elainerus?

Tas viss ir atkarīgs no jūsu zobu izliekuma pakāpes. Vidēji būs nepieciešami 8 līdz 16 elaineru komplekti. Viens komplekts jāmaina ik pēc 2 nedēļām, tāpēc izrādās, ka relatīvi vienkāršos gadījumos elainerus vajadzēs nēsāt no 4 līdz 8 mēnešiem. Ja situācijas ir sarežģītas, tad var būt nepieciešami papildu elaineru komplekti, sākot no 16 līdz 30 vai vairāk, kuriem būs nepieciešams ilgāks nēsāšanas periods. Viss ārstēšanas plāns tiek individuāli apspriests ar ārstu.

Kā pareizi uzlikt un noņemt elainerus?

Elaineru uzstādīšana uz zobiem ir tikpat vienkārša kā bumbieru lobīšana. Jums būs jānovieto elaineri virs zobiem un viegli jānospiež uz leju, līdz tie noklikšķina. Šī skaņa signalizēs, ka elaineri ir aizslēgti un jūs visu izdarījāt pareizi. Sākotnēji būs grūti uzlikt elainerus, bet laika gaitā plastmasa mīkstinās, absorbējot šķidrumu, un šis process būs daudz vieglāks.
Arī noņemt elainerus ir diezgan viegli. Pietiks, ka jūs tos nedaudz izspiežat ar nagu, un lēnām uzmanīgi noņemiet no zobiem no abiem galiem. Elaineri ir jālieto tikai uz tīriem zobiem. Tāpēc pirms ēšanas jums būs jānoņem elaineri, un pēc pabeigšanas - jātīra zobi un jāuzvelk elaineri.

Vai elainerus var novietot uz viena žokļa?

Ja izliekums ir tikai vienā žoklī, tad uz otra nav nepieciešams uzstādīt elainerus. Tāpēc jā, uz zobiem var uzstādīt elainerus tikai uz viena žokļa.

No cik gadu vecuma var nesāt elainerus?

Elaineru uzstādīšana ir iespējama bērniem no 14 gadu vecuma, jo līdz šim vecumam bērnu zobi aktīvi aug, krīt un kustas, kas var atcelt visus centienus.

Kas ir labāks elaineri vai breketes?

Par šo tēmu rodas daudz jautājumu: ko nesāt ilgāk, kas ir lētāk, kas ērtāk. Jebkurā gadījumā katrs gadījums būtu jāizskata atsevišķi. Bet, ja vēlaties redzēt pārskatu par elaineru un brekešu salīdzināšanu, tad šī tēma tika detalizēti aplūkota rakstā "Elaineri pret Breketēm".

Ko darīt, ja elainers saplīst

Ja ārstēšanas laikā jūsu elainers saplīst, tad tā izgatavošanas laikā jums būs jāatgriežas 1 mutes aizsargs atpakaļ. Tas ir, ja, piemēram, jūs valkājat aizsargu Nr. 5 un tas salūza, tad jums būs jāatgriežas pie 4. mutes aizsarga. Ja jūs tikko nomainījāt komplektu un tas uzreiz sabojājās, varat ar varu pāriet uz nākamo. Tas ir, ja jūs tikko nomainījāt aizsargu Nr. 7 pret aizsargu Nr. 8, un tas saplīsa, dodieties uz 9. mutes aizsargu. Bet ir vērts uzskatīt, ka tas var radīt diskomfortu, un zobi var būt ļoti sāpīgi paaugstināta spiediena dēļ.

Kad elaineri nepalīdzēs?

Ir vērts uzskatīt, ka elaineri nav visvareni, tāpēc dažās situācijās joprojām ir labāk izmantot breketes. Izlīdzinātāji nepalīdzēs, ja jums ir slikts sakodiens vai ja jūsu zobi aug ārkārtīgi nepareizi. Jebkurā gadījumā, lai izvēlētos ortodontiskās ārstēšanas metodi, jums jākonsultējas ar ārstu.

Vai jums sāpēs zobi?

Pēc katras jaunas elaineru uzstādīšanas pirmās 3-4 dienas būs jūtams neliels diskomforts. Pēc tam sekos adaptācijas periods, kura laikā parasti sāpes nerodas.
Tādēļ kopumā mēs varam teikt, ka jums nebūs stipras sāpes, kā tas ir gadījumā ar breketēm.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close