Sagatavošana pirms brekešu un elaineru uzstādīšanas: ieteikumi

Pieņemot sev svarīgu lēmumu par šķību zobu labošanu, daudzi saskaras ar to, ka nezina, ko darīt pirms brekešu uzstādīšanas un kā tam pienācīgi sagatavoties. Fakts ir tāds, ka ortodontiskā ārstēšana nozīmē būtiskas izmaiņas mutes dobumā, un, kā jūs zināt, zobu stāvoklis un sakodiens ietekmē ne tikai estētiskos rādītājus, bet tiem ir arī tieša saikne ar mugurkaulu. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi pareizi sagatavot zobus brekešu un elaineru uzstādīšanai, lai vēlāk nerastos neparedzētas grūtības.

Sagatavošanās posmi pirms brekešu uzstādīšanas

Ortodontiskās ārstēšanas rezultātam vajadzētu būt izmaiņām, nepasliktinot zobu un mutes dobuma stāvokli. Visu sagatavošanās posmu pamatā ir kvalitatīvas ortodontiskās ārstēšanas nodrošināšana, mutes veselības saglabāšana, kā arī profilaktisku procedūru veikšana, kas palīdzēs izvairīties no komplikācijām ārstēšanas laikā.

Konsultācijas un diagnostika

Šis ir pirmais un vissvarīgākais posms. Tā laikā ārsts pārbauda jūsu klīnisko situāciju, sejas struktūru, sakodiena veidu, zobu atrašanās vietu mutes dobumā. Jums būs jāveic vairāki rentgenstari - OPTG (panorāmas radiogrāfija), TRG (teleradiogrāfija) un 3D datortomogrāfija. Tas viss sniedz informāciju par jūsu konkrēto situāciju, kā arī darbojas kā materiāls analīzei un ārstēšanas plāna sastādīšanai.

Terapeitiskais posms

Tikai veseliem zobiem drīkst uzstādīt breketes un elainerus. Tā kā dažādi iekaisuma procesi mutes dobumā, kaulos, zobu kariess var nodarīt nopietnus zobu bojājumus, kā rezultātā jūs varat ne tikai izjust stipras sāpes, bet arī zaudēt zobus. Pēc brekešu uzstādīšanas, ja atrodat iekaisumu vai kariesu, jums būs jānoņem visa sistēma, jāizārstē zobi un pēc tam vēlreiz jāiziet uzstādīšanas posms. Atcerieties, ka breketes prasīs vairāk nekā gadu vai divus, tāpēc pirms ortodontiskās ārstēšanas uzsākšanas ir svarīgi parūpēties par zobu veselību un higiēnu. Ar elaineriem situācija ir nedaudz vieglāka, jo nav īpašas stiprinājumu sistēmas. Bet, ja ārstēšanas laikā rodas problēmas, kuras steidzami būs jānovērš, tad pastāv liela varbūtība, ka tad viss mutes aizsargu komplekts būs jāizgatavo no jauna, un tas nozīmē finansiālas un laika izmaksas.

Kas jums obligāti ir jāizdara pirms brekešu un elaineru uzstādīšanas:

• izārstēt kariesu, pat vismazākos bojājumus;
• nomainīt vecas plombas;
• likvidēt akūtos un hroniskos iekaisuma procesus uz smaganām un saknēm (gingivīts, periodontīts utt.);
• noņemt zobakmeni un plāksni.
Ja kāds zobs ir stipri bojāts, tad būs jāuzliek kroņi un tikai pēc tam var uzstādīt sistēmu.

UZMANĪBU! Nedrīkst uzstādīt implantu un pēc tam veikt ortodontisko ārstēšanu. Tā kā implantu stāvoklis attiecībā pret zobiem mainīsies, pārvietojoties. Un tas var novest pie tā, ka titāna implants atradīsies pilnīgi citā vietā.

Ķirurģiskais posms

To, vai šis posms būs nepieciešams, nosaka tikai pacienta zobu stāvoklis un koduma anomālijas smagums. To var ietekmēt asimetrija, atšķirīgs zobu skaits zobu rinda vai astoto zobu esamība. Būs nepieciešams noņemt tos zobus, kas traucēs pareizi veidot sakodienu. Bet tas netiek darīts visos gadījumos. Dažreiz astotos zobus (gudrības zobus) var atstāt, kad tie nav kaitīgi, neietekmē situāciju un nerada neērtības, bet, ja tie atrodas horizontāli, tad tie ir jānoņem pēc iespējas ātrāk. Tāpat, lai iegūtu brīvu vietu zobu izlīdzināšanai, ārsti var izmantot premolāru zobu noņemšanu.

Higiēnas posms

Tikpat svarīgi ir veikt mutes dobuma higiēnu pirms brekešu ievietošanas vai zobu iztaisnošanas ar elaineriem. Profesionāli notīriet zobus tieši pirms ortodontiskās ārstēšanas uzsākšanas.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close