Kāpēc jāveido kauls pirms zobu implantēšanas?

Arvien vairāk zobārstniecībā ir gadījumi, kad pacientam jāveic kaulu veidošana. Šī vajadzība rodas, ja kaulu apjoms ir pārāk mazs vai ir notikusi kaulu audu atrofija (to resorbcija un samazināšanās). Neliela kaulaudu apjoma dēļ nav iespējams uzstādīt zobu implantu, jo tam nav pietiekami daudz vietas un tas, iespējams, neiesakņojas. Tieši šādos gadījumos implantologi ķeras pie kaulu plastikas.

Kas ir kaulu plastika un kāpēc tā ir nepieciešama?

Kaulu plastika ir ķirurģiska iejaukšanās, ko implantologs veic kaulu audos, palielinot to platumu un augstumu turpmākai zobu implantēšanai vai zobu rindas defektu novēršanai.
Kaulu plastika ir nepieciešama, lai droši nostiprinātu zobu implantu. Var arī būt nepieciešams kaulu apjoma palielinājums, lai novērstu sejas kontūru kropļošanu žokļa samazināšanās dēļ. Dažreiz ir nepieciešama kaulu plastika, lai novērstu zobu zaudēšanu, pārvietošanos vai kustīgumu.

bone grafting

Kaulu audu deficīta cēloņi

Kaulu plastika ir nepieciešama aptuveni 50% gadījumu, un tam ir vairāki iemesli. Visbiežāk tā ir kaulaudu atrofija un traumatiska zobu ekstrakcija.
Atrofija rodas kaulaudu izsīkuma rezultātā, piemēram, ja pēc zobu noņemšanas netiek veikti nekādi pasākumi. Košļāšanas spiediens vairs neietekmē kaulaudus, turklāt kauls zaudē atbalstu arī zoba saknes veidā. Šo iemeslu dēļ laika gaitā kaulaudi sāk noārdīties. Tādēļ pēc zobu ekstrakcijas ieteicams nekavējoties ķerties pie implantācijas procedūras. Tā būs ne tikai lētāka, bet arī nesāpīgāka.
Runājot par zobu traumatisko ekstrakciju, daudzi zobārsti bieži nedomā par kaulu sienu saglabāšanu ap zobu, un noņemšanas laikā tās vienkārši nokniebj ar knaiblēm. Tāpēc, ja vēlaties noņemt zobu ar sekojošu implantāciju, izvēlieties pieredzējušu ķirurgu implantologu, kurš, ja būs iespējams, varēs jums saglabāt pietiekami daudz kaulaudu.

Kā tiek veikta kaulu plastika?

наращивание костиDiagnozes laikā ārsts nosaka kaulu augšanai nepieciešamo apjoma daudzumu, kā arī izvēlas kaulaudu atjaunošanas metodi. 
Kaulu plastikas process notiek šādi:
Pirms ķirurģisku manipulāciju uzsākšanas ar kaulaudiem ārsts veic anestēziju. Pēc tam, kad tā iedarbojas, implantologs veic griezumus virs kaula audos un atver smaganas. Pēc tam tukšo zonu piepilda ar īpašu mākslīgu vai bioloģisku materiālu, kas palīdz palielināt kaulaudu augstumu un platumu.

Ja jums ir noņemts zobs un jūs uzreiz nolēmāt uzstādīt implantu, bet kaulaudu nav pietiekami daudz, ārstam nevajadzēs ķerties pie smaganu griezumu veikšanas. Tādēļ ka pēc zobu ekstrakcijas veidojas tukšs caurums, implantologam atliks tikai tā iekšienē iepildīt īpašu šķīdumu un uzlikt šuves. Šajā gadījumā nenotiek traumēšana un ir iespējams ātrāk un vieglāk atgūties.
Taču ja kaulaudu veidošana notiek daudz vēlāk, būs nepieciešams veikt ķirurģiskas procedūras.

Kaulu plastika: rehabilitācija

Vidēji rehabilitācijas periods ilgst apmēram 2–6 mēnešus. Tas var būt diezgan sāpīgs, ar tūskas un zilumu veidošanos, kā arī ar temperatūras paaugstināšanos. Tas ir normāls un dabisks process, tāpēc neuztraucieties. Lai atvieglotu rehabilitācijas periodu, ārsts izraksta ne tikai pretsāpju līdzekļus, bet arī antibiotikas, kas palīdz organismam cīnīties ar jaunām baktērijām. Pēc kaulu transplantācijas un atkārtotas diagnostikas varat droši pāriet uz zobu implantācijas procesu.

Kaulu plastika: cena

Atkarībā no atrofijas pakāpes, kā arī no kaula veidošanai izmantotā materiāla, kaulu plastikas cena var ievērojami atšķirties, sākot no 750 €. Ir vērts ņemt vērā, ka jo ilgāk jūs novilcināsiet kaula veidošanu, jo dārgāk tas jums maksās, un cena var būt vairākas reizes augstāka nekā operatīvas vēršanās pie implantologa gadījumā. Vēl kaulu veidošanas cena ir atkarīga no kaulu veidošanas metodēm un materiāla, par ko mēs šeit vairāk rakstījām.

Augstu vērtējiet zobu veselību un regulāri apmeklējiet ārstu, lai savlaicīgi novērstu nevēlamās sekas un izmaksas!

Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 30. novembra mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close