Medicīnas tūrisms: vai ir vērts braukt likt implantus nvs valstīs?

Zobārstniecības pakalpojumi nav pietiekami lēti, tāpēc daudzi pacienti meklē vietas, kur būtu izdevīgāk ārstēt zobus. Tas deva impulsu medicīnas tūrisma attīstībai, īpaši zobu implantu jomā.

Bieži vien, izvēloties implantu ievietošanas vietu, Baltijas iedzīvotāju izvēle krīt kaimiņos esošajām NVS valstīm: Baltkrievijai, Ukrainai, Krievijai, jo tur ir lētāk. Bet, cenšoties panākt labāku cenu, daudziem cilvēkiem pietrūkst viena svarīga aspekta, proti, sniegto pakalpojumu kvalitātes.

Nez kāpēc visi pievērš uzmanību tikai cenai, neaizdomājoties, kas aiz tā slēpjas. Tas ir, tāpat kā sākt būvēt māju nevis no pamatiem, bet no jumta.

Kādi ir riski, izvēloties lētu klīniku ārzemēs?

Iedomājieties, ka implantu uzstādīšana ir kā šaha spēle, kurā jādomā dažus soļus uz priekšu un jāmeklē kļūmes.

Neapdomājot nākamos soļus, jūs riskējat "ielidot" lielākos izdevumos, jo realitātē jums tie uzreiz nebūs redzami.

Kas jums jāņem vērā, pirms izlemjat, kur ievietot zobu implantus:

Juridiskā aizsardzība

Svarīgs punkts, kam jāpievērš uzmanība, ir jūsu kā patērētāja tiesību aizsardzība. Fakts ir tāds, ka katrai valstij ir savi tiesību akti, kas diemžēl ne vienmēr sakrīt ar Eiropas likumdošanu. Tāpēc domstarpību gadījumā ar klīniku visi tiesvedības un tiesas procesi notiks tās valsts teritorijā, kurā jums tieši tika sniegti pakalpojumi, un tas ir papildu laika, naudas un jūsu nervu ieguldījums.

Augsts veselības kaitējuma risks

Implantācija NVS valstīs visbiežāk nenotiek saskaņā ar Eiropas protokoliem, kas ļauj klīnikām samazināt cenas. Bet tas rada riskus, kuru dēļ jums būs jāinstalē implanti, atkal pakļaujot ķermeni stresam. Vai arī labākajā gadījumā implantu kalpošanas laiks tiks samazināts par vairākiem gadiem, jo ​​netiks ievēroti atbilstoši implantācijas pasākumi.

Tajā pašā Ukrainas, Krievijas un citu valstu klīnikās, kur ārsti ievēro implantātu uzstādīšanas un darba protokolus, cenas daudz neatšķirsies, un dažos gadījumos būs pat augstākas, jo tiek ņemta vērā arī ārsta pieredze.

Turpmāka apkalpošana

медицинский туризм ЛатвияTitāna implanta uzstādīšana ir tikai aisberga virsotne. Tālāk aiz tā atrodas pakalpojums, kas jāveic aptuveni reizi gadā. Izvēloties klīniku ārzemēs, paturiet prātā, ka tur atkal būs jādodas uz diagnostiku, un tā ir papildu laika un naudas maksa.

Daži klienti kļūdaini uzskata, ka diagnozes noteikšanai ir iespējams vērsties pie vietējā ārsta, taču tas tā nebūt nav. Daudzas klīnikas nepieņem šādus pacientus, jo darbu veica cits ārsts, un tam nav garantijas. Šī iemesla dēļ citi ārsti piesakās, bet pakalpojumu cena būs 3-5 reizes dārgāka. Piemēram, veicot implantāciju Latvijā, turpmākais pilnais implantu un protēžu serviss par visu izmaksās aptuveni 50-100 eiro. Ja tas ir cita ārsta darbs, tad jums ir jākompensē visi riski, tāpēc šeit izmaksas būs aptuveni 80-100 eiro par vienu implantu. Un, ja jums ir 5-8 no tiem, tad tas jau maksās diezgan dārgi, un šādu manipulāciju veikšana katru gadu jums izmaksās vairāk.

Atcerieties, ka gan implantu uzstādīšana, gan turpmāka apkope jāveic vienam un tam pašam speciālistam. Galu galā tikai viņš zina visas sava darba mīnusus un var pareizi izmantot šo informāciju.

Ceļa izmaksas

Ir vērts arī apsvērt biļešu turp un atpakaļ izmaksas, izmitināšanu, ēdināšanu un apdrošināšanu. Pievienojiet to pakalpojumu izmaksām, un jūs redzēsiet, kā mainās skaitļi.

Slikta pakalpojumu kvalitāte

Lai varētu konkurēt, klīnikas upurē vissvarīgāko - kvalitāti. Par minimālām izmaksām viņi var jums uzstādīt funkcionējošo implantu , taču nevajadzētu no tā gaidīt estētisko veiktspēju, komfortu un bioloģisko savietojamību.

Uz ka bieži vien ietaupa?

Zemās cenas vienmēr veicina ietaupījumi un kvalitātes zaudējumu. Kur var rasties ietaupījumi un kas tiek upurēts zobārstniecībā:

  • darba izpildes protokoli (nepareizs vai neprecīzs uzstādījums);
  • minimālā kaulu tilpuma palielināšana bez rezerves. Jo mazāk kaulaudu, jo mazāk protēze stāvēs, tas nozīme, pēc kāda laika jums atkal būs jāveic palielināšanas operācija, un tas var ietekmēt visu implantācijas plānošanu;
  • minimāla smaganu uzkrāšanās vai pat šīs manipulācijas neesamība. Tas ietekmēs estētisko sniegumu, kā arī kaulu aizsardzību un uzturu;
  • sliktas kvalitātes detaļas un titāna implanti;
  • darba izpilde.

Lai kaut kā kompensētu zemās izmaksas, ārsti iesaka uzstādīt vairāk zobu implantu. Piemēram, ir metode “viss uz 4”, kur jūs varat nomainīt visu zobu rindu, uzstādot protēzi uz 4 implantiem. Jūs varat uzzināt vairāk par šo šeit.

Bet, tā kā šī tehnika prasa lielu precizitāti un prasmi, nedaudzi cilvēki to izmanto lētās klīnikās, un pretī pacientam tiek uzstādīti 7-8 implanti, kas arī palielina invazivitāti un ietekmē jūsu jūtas un komfortu.

Protezēšana “all-on-4” Latvijā jums izmaksātu tādu pašu cenu, ja NVS valstīs uzstādītu apmēram 10 implantus. Bet tas nav tāds gadījums, kad vairāk ir labāk. Neaizmirstiet arī par uzstādīšanas faktoru, jo zobu implanti var tikt noraidīti.

Tā rezultātā lēti zobu implanti jums izmaksās vēl dārgāk, un tādi parametri kā ikdienas komforts, funkcionalitāte, estētika un biosaderība tiks ievērojami ietekmēti.

Vienīgais finansiālais ieguvums, ko iegūsiet, ir tikai uzstādīšanas laikā, taču ilgtermiņā jūs zaudēsiet tikai vairāk naudas un laika.

Parunāsim par skaitļiem

Jāatceras, ka kvalitatīvs produkts / pakalpojums nevar būt lēts. Tāpēc implantu uzstādīšanas izmaksas pie laba ārsta Latvijā maksās aptuveni šādu summu:

Pats implants 600-800 eiro

Ceļveža veidne 150-200 eiro * pēc izvēles

Kaulu palielināšanas operācija 800 eiro * pēc izvēles

Smaganu palielināšana 300-400 eiro * pēc izvēles

Pagaidu kronis 180 eiro

Pastāvīgais kronis 750-850 eiro

Tā rezultātā minimālās implanta uzstādīšanas un kroņa izgatavošanas izmaksas, ja kauls un smaganas atbilst nepieciešamajiem parametriem, jums izmaksās vidēji 1500-1600 eiro. Pilna cena par visiem pakalpojumiem ar paplašinājumiem un ceļveža veidni būs 2700-3000 eiro.

Ja paskatās tagad, cena šķiet iespaidīga, taču laika kontekstā tā izrādās daudz izdevīgāka nekā implantu uzstādīšana ārzemēs, kur ir dažas nianses.

Reālās dzīves piemērs

Bija gadījums, kad klientei tika veikta implantācija ārzemēs, un pēc apmēram 1,5 gadiem viņa ieradās pēc rutīnas diagnostikas Latvijā. Bet izrādījās, ka šādas implantu sistēmas ES vairs netiek izmantotas, tāpēc bija jāatgriežas klīnikā, kur sākotnēji tika uzstādīti implanti. Un, tā kā robežas tagad ir slēgtas, nav iespējas aizlidot, kauls jau ir sācis attālināties, kas radīja zināmas problēmas un iekaisumu. Vienīgais, kas bija jādara, bija noņemt iepriekšējo implantācijas sistēmu un ievietot jaunus implantus, iepriekš veicot kaulu palielināšanas operāciju. Tā rezultātā veco implantu noņemšana, jaunu uzstādīšana, operācijas un citas manipulācijas pacientam maksā apmēram 3 reizes dārgāk.

Tāpēc labāk vienmēr pārdomāt visas darbības iepriekš, nevis pakļauties zemās cenas trikiem, jo ​​par to jūs zaudesiet ne tikai vairāk naudas, bet arī savu laiku.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close