Kaulu plastikas materiāli

Mūsdienās ir vairāku veidu materiāli, kurus izmanto, lai atjaunotu kaulu masu. Kaulu plastika dažreiz ir vienīgais risinājums, kas palīdzēs izveidot drošu pamatu, ja jums jāuzstāda zobu implants. Bet kādu materiālu labāk izmantot kaula apjomam? Izskatīsim šo jautājumu detalizētāk.

Kādi materiāli tiek izmantoti, lai palielinātu kaulu masu?

Kaulu plastika tiek veikta, iegriežot smaganā un piepildot kaulu defektu ar īpašiem materiāliem. Tie var būt gan sintētiski (hidroksiapatīts), gan bioloģiski (dzīvnieku vai cilvēku izcelsmes).

materials for bone grafting

Sintētiskie materiāli

Sintētiskais materiāls ir daudz lētāks nekā tā bioloģiskie analogi. Un, iespējams, tā ir vienīgā priekšrocība. Tādēļ ka materiālam nav inženieršūnu, tas vienkārši nevar iesakņoties. Jā, tas var izveidot papildu kaulu apjomu un kompensēt trūkstošos parametrus, taču tie nebūs dzīvi audi, kas var apvienoties ar jūsu zobu kaulu. Tādēļ pirms šī materiāla izvēles jums jāapsver visi riski un rūpīgi jāpadomā. Mūsdienās ārsti praktiski neizmanto šo materiālu.

Dzīvnieku materiāls

Nākamais materiāla variants ir dzīvnieku izcelsmes kaulu materiāls. Tas ir vispopulārākais starp visiem materiālu veidiem kaulu apjoma atjaunošanai. Tas ir pieņemams cenas ziņā, un tam ir augsts integrācijas līmenis. Dzīvnieku materiāls tiek ražots specializētās rūpnīcās, kurās apstrādā dzīvnieku kaulus, no tiem noņemot visas antigēnās vielas, lai cilvēka imūnsistēma varētu pilnībā pieņemt un integrēt jaunu materiālu ķermeņa struktūrā.

Alogēns materiāls

Trešais un visdārgākais materiāls ir alogēns kauls. Tas ir bioloģisks cilvēku izcelsmes materiāls. Šāds materiāls ir samērā dārgs, tāpēc tas ir diezgan ekskluzīvs. Taču tā cenu attaisno augsts integrācijas līmenis.

наращивание костной ткани материал

Paša cilvēka kaulu materiāls

Dažos gadījumos jūs varat kompensēt trūkstošo kaulu daudzumu, izmantojot savu kaulu materiālu, kas ņemts no citām vietām, kur nav defektu. Sava kaulu materiāla izmantošana ievērojami palielina traumu, bet tajā pašā laikā tas ir ļoti efektīvs, jo šajā gadījumā integrācijas rādītājs būs 100%.

Diezgan bieži implantologi izmanto kombinētu materiālu, sajaucot, piemēram, dzīvnieku materiālu ar paša cilvēka materiālu. Tādējādi mākslīgais kauls dod jums vajadzīgo apjomu, bet savējais - integrācijas potenciālu. Šī metode ir arī ļoti efektīva un tiek izmantota, ja ar jūsu pašu kaulu materiālu nepietiek.

Materiāla izvēle ir atkarīga no kaulu plastikas tehnikas, un jūs pats izlemjat, kuru ceļu izvēlēties, taču pirms tam noteikti konsultējieties ar savu zobārstu.

Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close