Kāpēc implanti ir tik dārgi?

Zobu implantācija un protezēšana ir vieni no visdārgākajiem zobārstniecības pakalpojumiem. Diezgan bieži zobu implantu cena atbaida pacientus, un ne vienmēr ir skaidrs, kāpēc par tik mazu skrūvi jums jādod daži simti vai pat tūkstoši eiro. Tāpēc izskatīsim, kas slēpjas aiz šīs cenas, un kāpēc zobu implantiem dažādas klīnikās var būt dažādas cenas.

Pētniecība un izstrādāšana

dental implantJebkurš izgudrojums, pat mazākais un nenozīmīgākais, prasa milzīgu darbu un miljoniem investīciju. Un zobu implanti nav izņēmums. Ir pagājuši vairāki pētījumu gadi, ir iztērēti simtiem miljonu eiro, pirms zinātnieki atrada bio-inertu materiālu, kas ir saderīgs ar cilvēka kaulaudiem.

Pirmais, kas uzstādīja zobu implantus vīrietim, bija zinātnieks no Zviedrijas Per-Ingvars Branemarks. 1965. gadā par viņa pacientu kļuva Gērsts Larssons, kuram pilnīgi nebija zobu apakšējā žokļa. Dakters Branemarks viņam implantēja 4 implantus, uz kuriem tika uzstādīta zobu protēze, kas pēc tam radikāli mainīja pacienta dzīvi.

Ražošanas tehnoloģija

Zobu implants nav tikai “skrūve, kas ieskrūvēta smaganās”. Titāna sakausējums, no kura tiek izgatavots implants, pats par sevi nav lēts, jo tam ir virkne standartu un prasību, jo galu galā šis materiāls atradīsies cilvēka ķermenī.

имплант StraumannArī implantu ražošanas tehnoloģija pati par sevi ir diezgan dārga. Patiešām, piemēram, tikai viena mašīna, kas sagriež titāna stieni un veido sagatavi nākamajam implantam, maksā apmēram EUR 250 000. Un rūpnīcā var būt apmēram 50–100 šādu mašīnu.

Turklāt zobu implantam jābūt attaukotam un dezinficētam, kas arī rada papildu izmaksas. Daži ražotāji, piemēram, Straumann® (Štrauman), papildus apstrādā implantus ar īpašu skābi, lai padarītu to virsmu raupjāku. Tas nodrošina labāku implanta saķeri ar kaulu.

Implantologa kompetence

Papildus visam citam, nevajadzētu aizmirst, ka zobu protezēšana un implantācija ir diezgan rūpīgs darbs, un tas jāveic atbilstoša līmeņa ārstam. Bet, lai sasniegtu kompetenci šajā nozarē, ir nepieciešama vismaz 5 gadu pamatizglītība un vēl 5-10 gadi, lai iegūtu zināšanas implantoloģijā.

Arī ārstam vai viņa palīgam ir jāsaprot protezēšanas joma, un tas ir papildu izmaksas apmācībai. Vidēji laba pamata zobārstniecības izglītība izmaksā apmēram 75 000 eiro, zināšanu iegūšana implantoloģijā būs vēl 50 000 eiro + protezēšanas bāze maksās tikpat daudz.

Rezultātā 175 000 eiro tiek tērēti tikai kvalitatīvai izglītībai. Visam pārējam ir jāpievieno arī ieguldītie pūliņi apmācībai un vairāki prakses gadi. Tāpēc sevi cienošs labs implantologs acīmredzami augsti vērtēs savu darbu.

Apkalpošana un klīnika

стоматологический кабинетPapildus iepriekš minētiem punktiem jums vajadzētu atcerēties arī par vietu, kur tiks sniegti zobārstniecības pakalpojumi. Tam vajadzētu būt labi aprīkotai klīnikai vai pilnvērtīgam zobārstniecības kabinetam ar atbilstošu aprīkojumu, kas maksā desmitiem tūkstošu eiro. Un, lai uzstādītu zobu implantu, novietotu kroni, izveidotu kaulu audus, jums ir nepieciešams īpašs aprīkojums, kas arī jāsterilizē saskaņā ar protokolu. Galu galā, ja tiek izlaists vismaz viens punkts un netiek panākta pilnīga sterilizācija, ievērojami palielinās varbūtība, ka implants neiesakņojas. Šī ir vēl viena atbilde uz jautājumu “Kāpēc implanti neiesakņojas”.

Un neaizmirstiet arī par valsti un nodokļu sistēmu. Galu galā ārsti, kuri strādā ievērojot likumu, maksā ienākuma nodokli, kas ir iekļauts zobārstniecības pakalpojumu cenā.

Kāpēc citā klīnikā zobu implantācija var būt lētāka?

Bezmaksas siers atrodas tikai peļu slazdā. Tāpēc, redzot ievērojamas atšķirības implantācijas izmaksās, vajadzētu aizdomāties par ietaupīto. Varbūt kāds ietaupa uz sterilitāti. Tas var būt arī ietaupījums uz materiālu kvalitāti vai sava veida “kompensācija” par pieredzes trūkumu. Tāpēc, pirms pieņemat lēmumu par implantāciju, noteikti dodieties uz konsultāciju pie 2-3 dažādiem ārstiem un pēc tam, balstoties uz savām sajūtām, izvēlieties speciālistu, kurš jums patika visvairāk.

Lai zema cena jūs nepievilina viltus, jo tā var ar jums izspēlēt nežēlīgu joku, par kuru jums vēlāk būs dārgi jāmaksā.

Jums arī jāsaprot, ka pirmajā konsultācijā būs grūti nosaukt implantācijas gala izmaksas. Galu galā, zoba implanta cena tiek veidota ne tikai no paša implanta izmaksām, bet arī no jūsu vajadzībām, zobu stāvokļa, kaulu audu daudzuma, kā arī no citām manipulācijām un materiāliem, kas būs jāizmanto implantācijas procesā. Aptuvenās implantu un citu pakalpojumu izmaksas Smile Office zobārstniecībā varat uzzināt sadaļā “Cenas”.

Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.
author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 30. novembra mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close