Zobu jutība — kā no tas atbrīvoties
Zobu jutīgums ir problēma, ar kuru saskaras gandrīz katrs pacients. Visnepatīkamākais tajā ir tas, ka jums ir jāatsakās no iecienītā ēdiena vai jāpacieš sāpes, kad zobi reaģē uz karsto vai auksto, nelielu vēju, skābo vai saldo.
Dažiem cilvēkiem spēcīga zobu jutība parādās jau no bērnības, citiem tas notiek pēkšņi traumu, plombēšanas rezultātā, un kāds ar laiku no tā sāk ciest. Lai kā arī būtu, šo problēmu vienmēr var labot, ko mēs apspriedīsim tālāk.
Zobu jutīgums — kas tas ir un kāpēc tas notiek?
Pats pirmais, kas jādara, ir skaidri nošķirt zobu sāpes un jutīgumu. Tā kā dažreiz pacienti sajauc, kas ir zobu jutīgums un kas ir zobu sāpes.
Starp citu, ja karantīnas laikā jums sāp zobi, šajā saitē varat izlasīt, kā rīkoties šajā gadījumā.
Pats zoba jutīgums (tā arī saucas par emaljas hiperestēziju) ir sāpīgas sajūtas, kas var rasties, iedarbojoties uz zobiem kairinātājiem, proti:
- auksti un karsti dzērieni / ēdieni;
- salds vai skābs;
- aukstā gaisa ieelpošana un izelpošana
- abrazīva zobu pasta;
- cietā zobu birste;
- profesionāla balināšana.
Turklāt hiperestēziju var izraisīt zobu griešana, tādēļ, ja jums ir šāds ieradums, labāk mēģināt no tā atbrīvoties. Pretējā gadījumā tas jums dārgāk maksas.
Zems jutīguma slieksnis var būt vēl viens šīs problēmas cēlonis. Bieži vien šādiem pacientiem galvenais kairinātājs ir kaut kas auksts.
Turklāt, ja jūsu zobu jutīgums ir strauji pieaudzis, tas var būt traumu atbalss vai norādīt, ka, piemēram, jums ir kariess, kas ir apēdis emalju. Zobu emalja aizsargā dentīnu (zoba pamatni), pilnībā to pārklājot, jo tajā ir daudz nervu galu, kas asi reaģē uz jebkādiem ārējiem faktoriem. Tāpēc, kad cieš mūsu emalja, cieš viss zobs, un jūs jūtaties nepatīkamas sāpes.
Laika gaitā zoba jutīgums var arī izpausties cementa-emaljas locītavas vietā. Šī ir plaisa, kur beidzas emalja un sākas pāreja uz zoba sakni, parasti to pārklāj smaganas. Bet anatomisko īpašību, kā arī laika dēļ gumija var "attālināties" , kā rezultātā šī plaisa ar dentīnu tiek atkailināta, un, saskaroties ar to, jūs varat sajust asas sāpes.
Kā ārstēt zobu jutīgumu un vai to var izdarīt?
No hiperestēzijas var un būtu jāatbrīvojas, un atkarībā no situācijas ir vairāki veidi, kā to var īstenot, ieskaitot mājas ārstēšanas metodes.
Kā noņemt zobu jutīgumu, ja tie sāp pēc traumas / kariesa dēļ utt.
Viss, kas saistīts ar smagām sāpēm - ir jāpiesakās pie zobārsta, lai apmeklētu ārstu, un tur, pamatojoties uz situāciju, speciālists izvēlēsies jums ārstēšanas metodi. Kā noteikt kariesu, kā arī kādas tā ārstēšanas metodes ir pieejamas, varat uzzināt šeit.
Ļoti bieži šī problēma tiek atrisināta ar aizplombēšanu. Tas palīdz atjaunot emaljas darbību. Vienīgais negatīvais ir tas, ka pēc aizplombēšanas kādu laiku jūs joprojām varat izjust zobu jutīgumu. Bet pēc nedēļas, maksimums divām, šī sajūta pazūd.
Cits risinājums var būt kroņa uzstādīšana, bet tas ir paredzēts smagākiem gadījumiem.
Kā samazināt zobu jutīgumu, ja nav mehānisku bojājumu
Ja zobs nav jāārstē, tad varat izmantot dažādus fluora produktus. Piemēram, tā var būt zobu pasta, kas mazina zobu jutīgumu, dažādas želejas, putas un skalošanas līdzekļi, kas pārklāj zobus ar neredzamu aizsargplēvi. Bet to ietekme, diemžēl nav ilgstoša, jo siekalas ātri saēd šo pārklājumu, un jums šie līdzekļi būs jāizmanto atkārtoti ik pēc stundas vai divām. Bet tas jums palīdzēs nedaudz atvieglot jūsu likteni.
Ko darīt, ja jums ir augsts jutīguma slieksnis?
Šeit jums ir 2 galvenās iespējas. Pirmais un visnevēlamākais ir nerva noņemšana. Otra iespēja ir samazināt jutīgumu lāzera apstarošanas dēļ Smile Office zobārstniecībā. Šajā gadījumā zobu nervi kļūst mazāk jutīgi, un nākotnē jūs nejutīsiet smagu diskomfortu. Bet tas nav 100% variants katra pacienta zoba individuālās struktūras dēļ.