Zobu implantācija: kas tā ir un kāpēc tā ir vajadzīga

Nav nekā labāka par īstajiem zobiem. Taču dažreiz rodas krīzes situācijas, kā rezultātā var pazaudēt vienu vai vairākus zobus. To var izraisīt slimība, ievainojumi, nepareiza kopšana vai vecumdienas. Lai atjaunotu zobu šādos gadījumos, zobārstniecība Rīgā piedāvā zobu implantācijas pakalpojumu.

Kas ir implants un kā notiek uzstādīšana

зубной имплант

Zobu implantācija ir zobu sakņu atjaunošanas metode, implantējot kaulā titāna skrūvi (implantu) un uzstādot kroni. Tie kopā nodrošina perfektu zoba izskatu un kalpo daudzus gadus kā īstais zobs.

Lielākā daļa pacientu uzskata, ka zobu implants un kronis ir veiksmīgas implantācijas galvenie komponenti, taču patiesībā tā ir tikai aisberga redzamā daļa. Zobu implantācija ietver četrus komponentus: smaganas, kaulu, implantu un kroni. Tie visi ir ļoti svarīgi, un bez viena no komponentiem nebūs iespējams ievietot zobu implantu.

Piemēram, jūs vēlaties pakārt gleznu, bet, lai to izdarītu, jums ir nepieciešama vismaz siena, tapetes, skrūve un pati glezna. Zobu implantācija ir līdzīga situācijai, kad siena ir kauls, tapetes ir smaganas, skrūve ir implants un glezna ir kronis. Tātad, lai pakārtu gleznu pie sienas, ir jāpārliecinās, ka siena ir stipra, līdzena un spējīga izturēt slodzi. Ja tā neatbilst prasībām, tad tā tiek betonēta, stiprināta, izlīdzināta un tā tālāk. Tās pašas manipulācijas ir jāveic ar kaulaudiem. Ja to ir mazāk nekā nepieciešams, tad tie ir jāpalielina.

Ja tapetes izskatās noplukušas un tās nepietiekami pārklāj sienu (šajā gadījumā mēs runājam par smaganām, kas aizsargā kaulu un implantu), tad ir jāmaina smaganu tips un jāstiprina tās, ne tikai atjaunojot aizsargfunkciju, bet arī piešķirot smaidam estētisku izskatu.

Beigās atliek pareizi ievietot skrūvi un pakārt gleznu, kura jūs priecēs katru dienu.

Zobu implantu dizains

Zobu implants sastāv no trim daļām: skrūves, zobu kronis un balsta. Zobu kronis tiek tieši fiksēts uz atbalsta, kuru pacients izvēlas kopā ar implantologu. Tas var būt keramikas kronis, metālkeramikas vai cirkonija kronis. Atšķirības starp zobu kroņiem ir atrodamas šajā rakstā.

zobu implanti

Vecuma ierobežojumi

Sākumā zobu implanti tika izgudroti vecākās paaudzes cilvēkiem no 55 gadu vecuma, kuri aktīvi zaudēja zobus. Bet tagad zobu implantus uzstāda visiem, sākot no maza līdz lielam. Tomēr joprojām vienīgais vecuma ierobežojums ir no 18–19 gadiem. Līdz šim vecumam zobu implantu nav iespējams uzstādīt, jo ķermenis vēl nav pilnībā izveidojies un joprojām var būt zobu rudimenti.

Zobu tilts un visas zobu rindas nomaiņa

Gadījumos, kad ir nepieciešams atjaunot 3-5 zobus pēc kārtas, ārsts izmanto zobu tiltu. Tā ir divu implantu konstrukcija, kas ieskrūvēta smaganās un savstarpēji savienota ar starpzobiem. Tādējādi, lai netiktu uzstādīti pieci zobu implanti, pietiek uzstādīt tiltam līdzīgu struktūru no pieciem kroņiem un diviem implantiem.

Lai nomainītu pilnīgi visu zobu rindu, kas sastāv no 14 zobiem, parasti, pietiek ar 4-6 implantu uzstādīšanu, lai pilnībā atjaunotu košļāšanas funkciju.

all on 5

Kad nepieciešams implants?

Kā jebkurā lietā, jo ātrāk jūs uzstādīsiet zobu implantu - jo labāk. Tā kā pēc zobu zaudēšanas kaulu audi laika gaitā sāk kļūt plānāki, rezultātā tas var padarīt implanta uzstādīšanu par neiespējamu. Kaulu audu atjaunošanai būs nepieciešams laiks, ķirurģiska iejaukšanās un attiecīgi arī vairāk naudas. Tāpēc ir ieteicams pierakstīties uz zobu implantāciju tūlīt pēc zobu zaudēšanas.

Cik maksā zobu implants?

Implantu cenas, kā arī citas Smile Office zobārstniecības pakalpojumu izmaksas, ir atrodamas sadaļā “Cenas”.

Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close