Venīri: plusi un mīnusi
Skaists sniegbalts smaids, piemēram, Holivudas zvaigznēm — tieši tādu attēlu mēs iedomājamies, kad dzirdam par venīriem. Patiešām, šie mazie spilventiņi uz zobiem pat visneraksturīgāko smaidu var pārvērst par žilbinošu un neaizmirstamu. Galu galā ne katrs cilvēks pēc dabas var lepoties ar baltiem zobiem. Tāpēc nav nekas nepareizs, mainot zobu krāsu un formu ar keramikas venīriem. Vienīgais jautājums ir, cik ļoti jums tas ir vajadzīgs? Tā kā tikai pēc visu plusu un mīnusu nosvēršanas jūs varat pieņemt galīgo lēmumu, un šajā rakstā tiks atklāti venīru plusi un mīnusi, kas palīdzēs jums izlemt par to.
Kam paredzēti venīri?
Venīri pirms un pēc. Venīri ir īpaši populāri starp tiem, kuriem bieži nākas pavadīt laiku sabiedrībā, vienoties un uzsvērt savu statusu. Un tas nav pārsteidzoši, jo venīri var slēpt daudzus trūkumus, tostarp:
- nepareizs zobu sakodums (neliels izliekums);
- emaljas tumšums;
- nelielas plaisas un šķembas;
- neglīta zobu forma;
- liels attālums starp zobiem;
- emaljas bojājums (fluoroze).
Daudzos gadījumos, kad profesionāla tīrīšana un zobu balināšana nepalīdz, keramikas venīri ir vienīgā iespēja. Tātad, kādas ir to priekšrocības un trūkumi?
Venīru plusi
Venīru uzstādīšana ir viens no pieprasītākajiem pakalpojumiem estētiskajā zobārstniecībā, jo tam ir vairākas neapšaubāmas priekšrocības, tostarp:
-
Augsta estētiskā veiktspēja. Pirmkārt, cilvēki vēlas, lai uz zobiem būtu venīri, lai uzlabotu viņu smaida estētiku. Un nekas nevar tikt galā ar šo uzdevumu labāk nekā venīri (tikai tad, ja jums nav zaudēti zobi, jo tad jums palīdzēs implanti).
-
Zobu aizsardzība pret ārējiem faktoriem. Temperatūras svārstības, skrāpējošas pārtikas daļiņas, saharozes un skābju iedarbība nelabvēlīgi ietekmē mūsu zobus, bet venīri var tos pasargāt.
-
Ilgs kalpošanas laiks. Pareiza uzstādīšana, kā arī venīru pareiza kopšana var nodrošināt nepārtrauktu darbību līdz 15 gadiem. Tad jūs varat nomainīt spilventiņus un atkal uzmirdzēt ar skaistu smaidu.
-
Pilnīgs komforts. Keramikas venīri ir gludi un patīkami pieskarties, un ar pareizu izkārtojumu tie var paslēpt nelielas zobu stāvokļa nepilnības, kas palielinās jūsu komforta līmeni.
-
Venīri uz zobiem nav redzami. Tāpēc neviens, izņemot jūsu zobārstu, nevarēs atšķirt jūsu zobus no keramikas pārklājumiem.
-
Venīru forma un krāsa nemainās. Atšķirībā no dabīgajiem zobiem, venīru krāsa un forma gadu gaitā nemainās, tāpēc jūsu smaids vienmēr būs pievilcīgs.
-
Jums nebūs jāiet uz balināšanu un tīrīšanu. Uz venīru virsmas neveidojas plāksne, tāpēc jums nav jātērē papildu nauda tīrīšanai un balināšanai.
Venīru trūkumi
Tāpat kā jebkuram citam pakalpojumam, keramikas pārklājumu uzstādīšanai uz zobiem ir trūkumi, taču parasti mērķis attaisno līdzekļus, un, salīdzinot ar priekšrocībām, venīru trūkumi nav tik nozīmīgi, taču jums noteikti jāzina tos.
- Augsta cena. Varbūt tas ir lielākais venīru trūkums, jo tie nav lēti un vidusmēra iedzīvotājs, visticamāk, nevarēs tos atļauties.
- Zobu noslīpēšana. Lai uzliktu venīrus uz zobiem, nepieciešams iziet diezgan invazīvu sagatavošanās posmu, tas ir, noslīpēt zobus. Tas ir nepieciešams, lai zobiem piešķirtu vēlamo formu, un tie izskatās pēc iespējas estētiski. Jo mazāka invazivitāte, jo lielāks risks, ka vēlamais rezultāts būs tālu no ideāla, jo jums būs jāupurē vai nu zobu forma, vai to krāsa (ja ir jāuzstāda luminīri).
- Procedūras neatgriezeniskums. Kad esat uzlikuši venīrus uz zobiem, jūs nevarēsiet visu nolikt atpakaļ. Un nākotnē jums būs jāatkārto tikai uzstādīšanas procedūra, jo noslīpēta emalja diemžēl netiek atjaunota.
- Gatavošanās laiks. Salīdzinot ar zobu balināšanu un tīrīšanu, kas ilgst no dažām minūtēm līdz 1-2 stundām, venīri aizņem ilgāku laiku. Izmantojot digitālās tehnoloģijas, keramikas venīrus var uzstādīt 7 dienās, taču šādas procedūras izmaksas ir vairākas reizes lielākas. Vidēji viss pārveidošanas process (no pirmās konsultācijas līdz uzstādīšanas pabeigšanai) ilgst apmēram 3-4 nedēļas. Šajā periodā jūs varat pārdomāt visu līdz mazākajai detaļai un kvalitatīvi izveidot ideālu sniegbaltu smaidu.
- Izturīgums. Venīri patiesībā ir stikls, un jo plānāks, jo trauslāks tas kļūst. Tāpēc gan transportēšanas un uzstādīšanas laikā, gan ikdienas dzīvē jums jābūt uzmanīgam. Kopumā zobu funkcionalitāte pēc pareizas venīru saķeres nemainīsies. Jūs joprojām varat našķoties ar āboliem un baudīt iecienītākos ēdienus. Bet tas, no kā būtu vērts atteikties, ir sēklas, pudeļu atvēršana ar zobiem un riekstu plaisāšana. Venīri nenokritīs, bet var salūzt, un tas nav tas patīkamākais.
Jāatzīmē, ka jūsu smaida kvalitāte un estētika ir 90% atkarīga no ārsta, kā arī no mākslinieka, kurš izgatavos venīrus. Tāpēc pievērsiet uzmanību pieredzei, atsauksmēm, kā arī zobārsta darbam, pie kura vēlaties taisīt zobus.