Zobi pēc veniru noņemšanas. Kas jums jāzina?

Ja vēlaties zobiem uzstādīt venirus, tad, iespējams, dzirdējāt informāciju, ka tie būs jānoslīpē. Bet rodas jautājums: “Kas pēc tam ?” Pēc diezgan zema emaljas slāņa noņemšanas no zoba tas noteikti zaudēs savu izskatu, kuru nevar atjaunot. Vai tas tā ir, un kas notiks ar zobiem pēc veniru noņemšanas, tiks izskaidrots tālāk.

Luminīru uzstādīšana

Luminīri ir caurspīdīgas keramikas plāksnītes, kuru biezums nepārsniedz 0,3 mm, kas padara tās gandrīz neredzamas uz zobiem. Tās tiek uzstādītas, ja pacientam ir skaisti un veselīgi zobi, bet viņš vēlas uzlabot smaidu. Luminīriem (kas pazīstami arī kā veniri non-prep) nav nepieciešama spēcīga zobu noslīpēšana, kas ietaupa lielāko daļu emaljas. Jūs varat lasīt vairāk par luminīriem šajā rakstā.

Zobi pēc luminīriem

Luminīri var kalpot jums diezgan ilgu laiku (līdz 15 gadiem), un, lai tos ņemtu, jums ir vajadzīgas noteiktas norādes. Piemēram, funkcionālas, ja venirs ir nolīmējies, salauzts vai saplaisājis, vai estētiskas, ja vēlaties uzlabot savu smaidu.

Šajos gadījumos būs jānoņem keramikas venirus non-prep un visi uzstādīšanas darbi jāveic vēlreiz. Luminīru noņemšanas laikā emaljas slānis tiek nedaudz noslīpēts. Retos gadījumos jauns venirs var tikt pielīmēts virs vecā slāņa, tādējādi mazāk traumējot zobu.

Keramikas veniru uzstādīšana

Ja pacientam ir plombas, kariess vai ja viņš vēlas pilnībā mainīt zobu krāsu, šajā gadījumā būs jāuzstāda keramikas venirus, kas nozīmē agresīvāku zobu noslīpēšanu. Papildus jums būs nepieciešams izņemt vecas plombas, jānoslīpē arī zobu priekšpuse, vienlaikus noņemot noteiktu emaljas slāni. Tas ir nepieciešams, lai varētu viegli uzstādīt venirus uz zobiem, kas ļaus pilnībā pārklāt dabisko zobu krāsu. Ja nenoslīpēt emalju pietiekami, tad zobu tilpums palielināsies, kas padarīs jūsu smaidu līdzīgam zirgam.
Tāpēc, ja jūsu mērķis ir Holivudas smaids un jūs vēlaties, lai tas izskatās estētiski un skaisti, tad pirms tam jums ir jānoslīpē zobi.

Zobi pēc keramikas veniriem

Tāpat kā luminīri, keramikas zobu veniri var kalpot līdz 15 gadiem, neprasot to nomaiņu. Pēc perioda beigām, ja jums liksies, ka veniru funkcionalitāte atstāj daudz ko vēlēties, tad atkal būs nepieciešams ķerties pie estētiskās atjaunošanas pakalpojumiem. Vecās porcelāna veniru detaļas tiks noslīpētas, izmantojot īpašas ierīces un mikroskopu, pēc tam jums atkal būs jāveic veniru uzstādīšanas procedūra no paša sākumā.

Noslēgumā ...

Neatkarīgi no tā, kādus venirus izvēlaties, pēc kāda laika jums joprojām ir jāveic uzstādīšanas procedūra. Jums nesanāks uzstādot venirus uz zobiem, pēc kāda laika noņemt tos un tālāk staigāt bez keramikas restaurācijas. Tātad, tiklīdz būsiet vienu reizi veicis šīs manipulācijas, jūs jau būsiet ar tām saistīts, atkārtojot tās ik pēc 10-15 gadiem.

Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 30. novembra mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close