Veniri un luminīri. Veniru veidi un kāda ir atšķirība starp tiem
Jūs nolēmāt uzstādīt venirus, bet nezināt, kurus labāk izvēlēties? Pirmkārt, vairumā gadījumu viss būs atkarīgs no jūsu situācijas un zobu stāvokļa. Bet, lai mēs atrastos vienā un tajā pašā informācijas laukā, apskatīsim, kādi ir veniru veidi un kā tie atšķiras viens no otra.
Luminīri (non-prep veniri)
Luminīri ir smalkas keramikas restaurācijas, kas tiek novietotas uz zobiem. Tas nozīme, ka dziļa slīpēšana nav nepieciešama. Vienīgā manipulācija, kas tiks veikta ar zobiem, ir pavisam neliela slīpēšana. Luminīri tiek izgatavoti uz laukšpata bāzes, kā dēļ tiem ir augstas estētiskās īpašības. Veniriem non-prep biezums ir aptuveni 0,1–0,3 mm, tāpēc tie nevar ietekmēt zobu krāsu. Šādi veniri tikai piešķir zobiem spīdumu, padarot smaidu perfektu. Tā kā luminīri tiek uzstādīti uz jūsu pašu zobiem, ir vērts padomāt, ka forma nedaudz mainīsies (tā kļūs nedaudz izliektāka). Tas ir saistīts ar apjoma palielināšanu zobiem, tāpēc non-prep veniri ir ideāli piemēroti cilvēkiem, kuriem ir spraugas starp zobiem.
Arī luminīriem ir savi uzstādīšanas ierobežojumi, proti, ka jūsu zobiem jābūt bez plombām un jebkāda veida izmaiņām.
Nepieciešamās non-prep veniru izmaksas būs nedaudz augstākas nekā keramikas, jo laikietilpīga ražošana prasa ļoti precīzu apstrādi. Tā kā viena neveikla kustība - un luminīru var sabojāt. Tā paša iemesla dēļ non-prep veniri tiek, izgatavoti bez papildu pielaikošanas, jo loģistikas kustību laikā tās var tikt sabojātas un vienkārši nesasniegt gala punktu veselas.
Invazīvie veniri (kuriem nepieciešama slīpēšana)
Pie invazīviem veniriem pieder keramikas (porcelāna) un cirkonija veniri. Šāda zobu mākslinieciskā atjaunošana ir nepieciešama tiem, kas vēlas radikāli mainīt savu zobu krāsu un formu. Zobu atjaunošanai var arī izmantot E-Max keramikas kroņus.
Lai uzstādītu šāda veida venirus ir nepieciešams sagatavot (slīpēt) zobu, noņemot no tā emalju no 0,3 līdz 1 mm. Bet tieši šīs manipulācijas ļauj nodrošināt jums skaistu Holivudas smaidu.
Keramikas veniri
Šis veniru veids ir izgatavots no augstas kvalitātes keramikas, kurā var būt arī laukšpats. Keramikas veniri tiek uzskatīti par universāliem, un tos visbiežāk izmanto zobārstniecībā. Tiem ir labas estētiskās īpašības un saprātīga cena.
Keramikas kroņi E-max
E-max kroņi tiek izgatavoti no cietāka materiāla, kurā ietilpst stikla keramika (litija disilikāts). Šādus keramikas kroņus var uzstādīt gan uz priekšējiem, gan uz košļājamiem zobiem, bet no estētiskās puses tie būs nedaudz zemāki par porcelāna veniriem.
Neapšaubāma šo keramikas kroņu priekšrocība ir tā, ka tos pēc protezēšanas var uzstādīt arī uz implantiem. Stikla keramika ir ļoti izturīga un elastīga, tāpēc to var viegli pielāgot. Šādus kroņus nebūs grūti slīpēt / mainīt formu, palielināt apjomu un tā tālāk.
Cirkonija veniri
Cirkonija veniriem ir visaugstākās estētiskās īpašības. Viņu krāsu atveidojums, kā arī gaismas refrakcija ir pēc iespējas tuvāk dabiskajiem zobiem, taču šādiem zobu veniriem ir arī savi trūkumi.
Fakts ir tāds, ka cirkonija veniri laika gaitā var lobīties, jo cirkonija dioksīds nav tik stingri pielīmēts pie zoba kā keramika. Bet praksē tas nav tik biedējoši. Visticamāk, tas ir noteikuma izņēmums, nevis noteikums. Bet fakts paliek fakts.
Atkarībā no zobu uzbūves veniri tiek sadalīti uz klasiskajiem, kas pārklāj zoba priekšējo pusi, un uz veniriem ar pieeju uz sānu “spārniem”. Otrais variants ir nepieciešams, ja jums ir jāslīpē zobu sānu kontakti, lai pāreja no zoba uz venira nebūtu redzama. Tā kā pēc kāda laika, ja šī procedūra netiek veikta un tiek uzlikti zobu veniri, zoba un venira savienojums būs ļoti pamanāms.
Tāpēc pirms lēmuma pieņemšanas par veniru uzstādīšanu noteikti konsultējieties ar ārstu (vai labāk ar vairākiem). Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.