Vai šķībus zobus var labot ar venīrem?

Daudzi cilvēki ir ieinteresēti, vai venīri tiek uzlikti uz šķībiem zobiem un vai viņi var izlabot kodumu? Atbilde uz šo jautājumu ir neskaidra, jo tas viss ir atkarīgs no zobu izliekuma pakāpes un to sakņu atrašanās kaulā. Galu galā tas ir kauls, kas nosaka robežas sakņu kustībai. Tāpēc, no vienas puses, jūs varat izlabot šķībus zobus ar venīrem, un, no otras puses, tad jums jāveic ortodontiska ārstēšana. Apskatīsim šīs situācijas sīkāk.

Venīri šķībiem zobiem

Diezgan bieži pieaugušie saskaras ar pārblīvētiem zobiem, izmaiņām kodumā, un, ja dažās situācijās jūs varat uz to aizvērt acis, tad citās tas ir steidzami jālabo, jo smaids ir viena no vissvarīgākajām jūsu tēla daļām. Un negribētos to sabojāt ar šķībiem zobiem vai smaidīt par visām 32 breketēm.

Daudzi zobārsti Rīgā jums nekavējoties atbildēs, ka ir diezgan iespējams labot šķībus zobus ar venīrem, un jūs ar prieku steigsieties uz tuvāko klīniku pēc konsultācijas. Bet tur jūs varat sagaidīt nepatīkamu pārsteigumu. Šķībo priekšējo zobu lieluma un formas estētiskā korekcija nav paredzēta visiem pacientiem.

Kādās situācijās var uzstādīt venīri uz šķībiem zobiem:установка виниров на кривые зубы

  • zobu emaljā ir nelielas plaisas;

  • ir nelieli nošķēlumi;

  • nepareizs zobu slīpums vai neliels pagrieziens;

  • pārāk liels starp zobu attālums vai ir spraugas; kosmētiskie defekti (neglīta forma);

  • zobi viens otru nedaudz pārklāj.

Pēdējā situācijā, ievietojot zobu venīri, jūs varat nesasniegt vēlamo rezultātu, jo viss ir atkarīgs no jūsu konkrētā gadījuma. Ja zobi atrodas pareizajā stāvoklī, tad jūs varat droši pieteikties venīru uzstādīšanai. Ja zobi ir nevietā, tad labāk tos izlīdzināt ar elaineriem un pēc tam uzstādīt keramikas venīri vai luminerus. Šeit varat uzzināt vairāk par visiem venīru veidiem.

Vai ar venīru palīdzību var izlabot sakodumu?

Pastāv situācijas, kad nevar uzstādīt venīri. Un zobu nepareizs sakodums ir viena no tām. Nopietnu ortodontijas problēmu gadījumā ir obligāti jāizmanto breketes vai izlīdzinātāju, elaineru, palīdzība, jo venīri diemžēl nav visvarenas, un tās nepalīdzēs izlabot zobu sakodienu.

Vai ir kāds cits veids, kā izlīdzināt šķībus zobus bez brekešu palīdzības?

Ja porcelāna venīri nav piemērotas zobu šķībuma novēršanai, ārsts var jums piedāvāt brekešu uzstādīšanas alternatīvu, un tie ir kroņi. Tāpat kā venīri, arī zobu kroņi var palīdzēt izlīdzināt zobus, un to priekšrocība ir arī funkcionalitātes atjaunošana, ja, piemēram, zem zoba saknes ir izveidojusies plaisa vai ir izveidojies kariess.

Apkoposim:

Uz priekšējiem šķībiem zobiem ar maziem defektiem ir iespējams uzstādīt venīri. Ja jums ir nopietnas ortodontiskas problēmas, situāciju glābs tikai breketes vai elaineri.

Kroņus uz šķībiem zobiem var izmantot kā alternatīvu venīrem. Tas ir labāks risinājums funkcionalitātes un higiēnas ziņā, taču, iespējams, tas nav labākais variants zobu veselības ziņā.

Labāk ir noskaidrot, kurš šķībo zobu izlīdzināšanas veids ir piemērots jūsu situācijai, konsultējoties ar zobārstu. Tad pēc pārbaudes pabeigšanas, pamatojoties uz jūsu vēlmēm un klīnisko situāciju, tiks izvēlēta metode zobu šķībuma korekcijai.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close