Viss, kas jāzinā par kroņu problēmām uz zobiem un implantātiem
Ko darīt, ja implanta vai zoba kronis ir vaļīgs?
Kad kronis ir vaļīgs, noteikti jāpiesakās pie zobārsta, jo tā vaļīgumam var būt vairāki iemesli, un svarīgi tos laikus identificēt un novērst.
Kāpēc zobu kronis var būt vaļīgs:
- Kronis ir atdalījies no zoba. Tas bieži notiek ar kroņiem, kas ir uzstādīti nesen. Tam var būt vairāki iemesli:
- Pirmkārt — zobu pārslodze, kā rezultātā cements neiztur un sabrūk.
- Cits iemesls var būt nepietiekama zoba sagatavošana kronim, kā arī kroņa savienošanas protokola neievērošana.
- Kronis ir vaļīgs, bet nekrīt ārā.Tas ir saistīts ar to, ka blakus esošais zobs notur šo kroni un neļauj tam izkrist. Taču nekavējieties ar šādu situāciju, jo drīzumā starp zobu un kroni parādīsies sprauga, kurā iekļūs mikrobi. Pēc tam sāksies pūšana un gala rezultātā zoba izkrišana. Pēc tam būs jāuzstāda implants.
- Zobs ir vaļīgs zem kroņa. Šajā gadījumā, kad zobs ir vaļīgs kopā ar kroni, problēma, visticamāk, slēpjas zoba saknē, proti, tās lūzumā. Diemžēl šādus zobus nevar atjaunot. Jums būs jādodas tikai uz izņemšanu ar sekojošu lēmumu par implanta vai zobu tilta uzstādīšanu.
Izkrita pagaidu kronis: ko darīt?
Ja pagaidu plastmasas kronis izkrita vai saplīsa ārstēšanas, noslīpēšanas, protēžu (implantu) sagatavošanas laikā, tad ir tikai viena izeja – pēc iespējas ātrāk informēt ārstu un izgatavot vēl vienu pagaidu kroni.
Kas notiks, ja jūs to nedarīsiet:
- Zobs paliks nesegts, kas padarīs to neaizsargātu pret dažādām slimībām: kariesu, pūšanu utt., kas radīs papildu zobārstniecības procedūras un finansiālas izmaksas. Turklāt jūs vienkārši tērēsiet savu laiku.
- Kad bojāts pagaidu kronis tiek noņemts, un zobs zem tā paliek bez atbalsta un saskares ar blakus zobiem, laika gaitā tas var iznākt ārā. Tā rezultātā nebūs iespējams uzstādīt pastāvīgu kroni, un zobs būs jānoslīpē vēlreiz. Un ja nedaudz pārspīlē ar zoba noslīpēšanu, tad var nejauši aiztikt zobu nervu sabojājot ar to dzīvo zobu un tad uzreiz būs nepieciešama depulpācija.
Ja pagaidu kronis uz implanta ir vaļīgs, tas pēc iespējas ātrāk jānomaina vai jāizgatavo jauns.
Ko darīt, ja jūs norijat zobu kroni?
Daudzus pacientus interesē jautājums, pie kura ārsta vērsties, ja viņi norijuši kroni un ko šajā gadījumā darīt? Nav jākrīt panikā, ka arī nav jādodas pie proktologa. Zobu kronis, kas izgatavots no cirkonija vai metāla keramikas, nekaitēs ķermenim, jo tas ir pārāk mazs.
Bet kas būtu jādara, ir pierakstīties uz zobārstniecību, jo steidzami nepieciešams nomainīt bijušo kroni pret jaunu.
Dziļās oklūzijas korekcija ar kroņiem
Nepareizs sakodiens vienmēr nes sev līdzi daudzas estētiskas, fizioloģiskas un pat psiholoģiskas problēmas: zems žoklis, nepareizas sejas proporcijas, muguras problēmas (jā, mugura un zobi ir cieši saistīti), neglīts smaids, kas vēl vairāk noved pie kompleksiem, apmulsuma, un pašcieņas pazemināšanas utt.
Pirmkārt, jāzina, ka ar visiem jautājumiem par zobu atrašanās vietu mutes dobumā jāvēršas pie ortodonta. Bet, ja nevarat vai negribat veltīt tik daudz laika ortodontiskajai ārstēšanai (breketēm), tad kā opciju var uzstādīt kroņus, kas pacels sakodienu.
Arī šī procedūra ir gara, bet noteikti ātrāka par breketēm. Ja vēlaties uzzināt sīkāku informāciju, pierakstieties uz konsultāciju zobārstniecības klīnikā Smile Office, kur jums tiks nodrošināts kvalitatīvs serviss un profesionāla pieeja.