Kroņi uz priekšējiem zobiem: kurus kroņus uzstādīt?

Diezgan populārs virziens zobārstniecībā ir kroņu uzstādīšana. Bet aiz šīs procedūras, tāpat kā daudzām citām, ir nepilnības. Īpaši tas attiecas uz priekšējo zobu kroņiem. Kādus kroņus izvēlēties uzstādīšanai uz priekšējiem zobiem, tiks apskatīts zemāk esošajā rakstā.

Kā izvēlēties zobu kroņus?

Ir 3 vissvarīgākie faktori, kuriem pacients pievērš uzmanību, izvēloties zobu kroņus:

  1. Ekonomiskais faktors. Pacients izskata zobu kroņu izmaksas.
  2.  Kvalitātes faktors. Materiāla un klīnikas izvēle.
  3. Estētiskais faktors. Priekšējiem zobiem nepieciešami zobu kroņi ar augstāku estētiku, lai tie neizceltos no pārējiem.

Bet ir vērts apsvērt arī bioloģisko faktoru, proti, ķermeņa mijiedarbību ar zoba kroņa materiālu.

Kroņi uz priekšējiem zobiem

коронки на зубы

Keramikas kroņi

Keramikas zobu kroņiem ir visaugstākie estētiskie rādītāji. Bet ir viens brīdinājums - vislabāk ir tos uzstādīt uz saviem zobiem, tad rezultāts būs stiprs, uzticams un skaists. Ja zobi ir miruši vai jums ir metāla tapas, tad labāk ir ievietot kroņus ar cirkonija pamatni.

Dioksīda cirkonija kroņi (cirkonija kroņi)

Cirkonija kroņi labi saderas ar ķermeni, bet priekšējiem zobiem labāk ir izmantot nevis tīrus cirkonija zobu kroņus, bet gan ar keramikas pievienojumu, lai uzlabotu estētiskos rādītājus. Turklāt tīri cirkonija kroņi var izdzēst pretējā žokļa zobus.
Ja mēs runājam par to, kurš materiāls ir labāks kroņiem uz priekšējiem zobiem, tad keramikas kroņi būs pirmajā vietā, keramikas-cirkonija kroņi otrajā un krāsoti cirkonija kroņi trešajā.

Zelta kroņi

Bioloģiski zelta kroņi tiek uzskatīti par labākajiem. Tie vislabāk saderas ar cilvēka ķermeni, bet diemžēl, tiem ir sliktākie estētiskie rādītāji. Zelta kroņi ir ieteicami tiem cilvēkiem, kuriem ir alerģija pret citiem materiāliem, kā arī tiem, kuriem nerūp estētiskais faktors.

Plašāk par zobu kroņu veidiem lasiet šeit.

Kroņu uzstādīšana: no kuriem zobiem sākt?

Ja jūs uztrauc priekšējie zobi, tad viss ir skaidrs — jums vienkārši ir jāuzstāda kroņi uz priekšējiem zobiem.

Bet, ja jums ir problēmas ar priekšējiem un, piemēram, sānu zobiem, un nav iespējas uzstādīt kroņus visiem zobiem vienlaikus, tad vispirms jāpievērš uzmanība pēdējiem. Lielākā daļa pacientu vispirms vēlas uzlabot priekšējos zobus, jo tas saistīts ar estētiku, bet patiesībā, vispirms uzstādot kroņus uz priekšējiem zobiem, tiek izdarīta milzīga kļūda. Fakts ir tāds, ka sānu zobi nodrošina žokļa locītavas aizsardzību un sakodiena stabilitāti. Ja vispirms sataisāt priekšējos zobus un sānu zobus atstājat uz “vēlāko”, tad visa slodze nonāks pie pirmajiem, un tie sāks virzīties uz priekšu, veidojot tā saukto “vēdekli”. Tad zobi var sākt vairāk nolietoties un saplīst, un starp tiem sāks veidoties plaisas. Tāpēc tikai pēc aizmugurējo zobu “labošanas” ir jāsāk uzstādīt kroņus uz priekšējiem zobiem.

Par to, kurus kroņus vislabāk izvēlēties aizmugurējiem un košļājamiem zobiem, lasiet rakstā “Kuri kroņi būtu vislabāk jāuzstāda uz košļājamajiem zobiem”.

Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close