Kas slēpjas aiz veniru cenas un cik maksā Holivudas smaids?

Veniri jau sen ir iecienīti starp tiem, kuri vēlas iegūt skaistu sniegbaltu smaidu. Protams, daži cilvēki dod priekšroku zobu balināšanai, taču šie ir nedaudzi laimīgie, kuru zobi ir gandrīz ideāli, bez šķembām un nelīdzenumiem.
Ja vēlaties uzlabot smaidu un netērēt dārgo laiku regulārām zobu balināšanas procedūrām, veniru uzstādīšana būs labākais risinājums.

Kas ir veniri zobārstniecībā un cik daudz to ir jāuzstāda?

Venirs ir plāns keramikas pārklājums (ko sauc arī par keramikas restaurāciju), kas ir piestiprināts zoba priekšpusē. Kopā ar ārstu jūs varat izvēlēties vēlamo venira krāsu, formu un pat garumu. Galīgais rezultāts būs atkarīgs arī no uzstādīto keramikas plāksnīšu skaita.

Ja vēlaties nedaudz „noregulēt” smaidu, atkarībā no jūsu vēlmēm jums būs jāuzstāda tikai 2 līdz 6 veniri. Bet ir vērts padomāt, ka šajā gadījumā zobārstam būs ierobežotas iespējas mainīt zoba parametrus (tā garumu, platumu un augstumu), kā arī krāsas izvēlē.

Ja jūsu mērķis ir pilnīga zobu estētiska atjaunošana (Holivudas smaids), tad šajā gadījumā ir nepieciešams uzstādīt 8-10 venirus. Ārsta iespējas jau paplašinās, un veniru forma tiek izvēlēta atbilstoši jūsu sejas ģeometrijai un tiek izvēlēta vēlamā krāsa.

фарфоровые виниры

No kā veidojas veniru cena?

Zobārsta darbs

Pirmais faktors, kam jums jāpievērš uzmanība, ir ārsts, kurš uzstādīs venirus uz zobiem. Tam vajadzētu būt nevis vienkārši zobārstam ar pamatizglītību, bet pieredzējušam ārstam ar pieredzi protezēšanā un ortopēdijā. Zobu estētiskā atjaunošana prasa ne tikai zināšanas par žokļa struktūru. Tāpēc ārstam, kurš uzstādīs keramikas venirus (plāksnītes uz zobiem), ir jāsaprot smaida, sakodiena parametri, jāzina, kā mainīt smaganu kontūru, jāspēj izvēlēties pareizo zobu formu un plānot nākotnes smaida estētisko izskatu.

Turklāt zobārstam arī ir jāspēj veikt manipulācijas ar zobiem. Ja nepareizi uzstādīt venirus vai pārāk noslīpēt zobu, nepaies 5 gadi, kāds venirs saplīsīs, vai arī jūsu zobs no iekšpuses sāks bojāties un venirs atdalīsies no zoba.

Katram labam estētiskam zobārstam ir savs portfolio. Tāpēc nevilcinieties jautāt ārstam par viņa iepriekšējiem rezultātiem zobu restaurācijā un atcerieties, ka īsts profesionālis nevērtēs savu darbu par zemu. Tāpēc zobārsta darbs ir viens no pirmajiem faktoriem, no kura veidojas veniru cena.

Laboratorijas darbs

изготовление винировPēc nepieciešamo materiālu diagnosticēšanas un sagatavošanas (vairāk par venira sagatavošanas un uzstādīšanas procesu var lasīt šeit), ārsts visus datus nosūta zobārstniecības laboratorijai, kur tieši tiek veidoti veniri. Ar to nodarbojas speciāli apmācīts tehniķis. Tāpat kā tas ir zobārsta gadījumā, tehniķis ir atšķiras tehnika. Tas var būt tīri tehnisks speciālists, kurš darīs visu saskaņā ar protokolu, bet viņa darbs neizraisīs “vau efektu”. Vai arī tas būs tehniķis-mākslinieks, kurš ne tikai radīs, bet arī burtiski izveidos veniru. Labam tehniķim ir smalka estētiskā gaume, kā arī ķīmijas prasmes. Viņš zina, kā pareizi strādāt ar krāsu un smalki veikt savu darbu, līdzīgi juvelierim. Jūsu nākotnes smaida izskats ir atkarīgs no tehniķa prasmes, tāpēc kvalitatīvs darbs nevar būt lēts.

Turklāt ir arī vērts piebilst par augstām aprīkojuma izmaksām, jo ​​keramikas venirs tiek veidots ne tikai no keramikas, bet arī tiek cepts cepeškrāsnī augstā temperatūrā (no 700 līdz 1000 ℃). Arī mūsdienu laboratorijās ir īpašs griezējs, kas pareizi sagriež venira formu. Un kopumā šāda aprīkojuma izmaksas tiek mērītas desmitos tūkstošu eiro, un tas viss arī ir iekļauts venira izmaksās.

Materiāls

Ir svarīgi izvēlēties pareizo keramiku, no kuras tiks izgatavoti zobu plāksnītes. Dažādi ražotāji pievieno dažādas ķīmiskās vielas, kuras procesa laikā var kļūt zilganas vai dzeltenīgas. Tāpēc ir ļoti svarīgi izvēlēties “tīru” keramiku, veicot turpmāku darbu, ar kuru tehniķis var uzveidot nepieciešamo sniegbalto nokrāsu. Tāpēc, jo labākas izejvielas, jo dārgākas tās maksās, un attiecīgi arī zobu venira cena būs augstāka.

керамические виниры

Veniri : Cena

Nu, beidzot ir pēdējais punkts — cik tad maksās jaunais smaids? Venira cenai atkarībā no klīnikas un ārsta pieredzes var svārstīties no 450 līdz 900 eiro par gabalu. Jums vienmēr ir jānoskaidro pie ārsta, kas tieši ir iekļauts cenā, jo dažreiz jūs redzēsiet lētu cenu, bet izradīsies, ka papildu medicīniskas manipulācijas izmaksas jums vel tādu pašu summu. Un faktiski nekādu ietaupījumu nebūs. Un dažos gadījumos jūs pat varat pārmaksāt. Vidēji diagnostikas izmaksas ir 250 eiro, žokļa nospiedums un kopijas ir vēl aptuveni 30–40 eiro + anestēzija un ārsta darbs.

Tādējādi zobu atjaunošana jums izmaksās apmēram 5000 eiro (8 veniri). Bet izmaksas vienmēr tiek aprēķinātas individuāli un var svārstīties. Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close