Kā balināt zobus? Zobu balināšana Rīgā un tās veidi

Protams, jūs esat vairākkārt domājis par skaistu sniegbaltu smaidu. Un, lai to sasniegtu, jums ir divas iespējas: zobu balināšana mājās un zobu balināšana zobārsta apmeklējumā. Katram balināšanas veidam ir savas īpatnības, par kurām mēs runāsim vēlāk, un jūs uzzināsiet, kā balināt zobus.

Zobu balināšana Rīgā pie zobārsta

Zobu balināšanu zobārstniecībā var veikt, izmantojot lāzera lampu vai īpašu LED lampu (foto balināšana).

Zobu foto balināšana

фотоотбеливаниеFoto balināšanas procedūra notiek vairākos posmos un ilgst apmēram vienu stundu. Tajā pašā laikā zobu emaljai tiek uzklāts īpašs gels, kura pamatā ir ūdeņraža peroksīds un kura koncentrācija ir 6–24%. Šo gelu aktivizē ultravioletā gaisma, ko izstaro lampa, un tā ietekmē tiek atbrīvots aktīvais skābeklis, kas mijiedarbojas ar emaljas pigmentiem, kā dēļ notiek droša zobu balināšana. Pēc procedūras zobus apstrādā ar fluoru, kas palīdzēs samazināt zobu jutīgumu.

Balināšanas rezultātu var redzēt uzreiz, bet tas nebūs galīgais, un laika gaitā zobi var kļūt vēl baltāki par 1-2 toņiem.

Zobu balināšana ar lampu efektīvi novērš aplikumu no kafijas, cigaretēm, kā arī apkaro pigmentāciju.

Foto balināšanas metodes

Zobu foto balināšanu var veikt, izmantojot Beyond Polus, Luma Cool vai Zoom LED sistēmas.
Labākā no šīm sistēmām ir zobu balināšana ar Beyond Polus. Tas ir drošs zobu emaljai un nepārkarst zobus, tādējādi nodrošinot komfortu pacientam.

Lāzera balināšana

Zobu lāzera balināšana ar lāzeru ir efektīvāka, taču tā nav piemērota visiem. Lāzera stars iekļūst daudz dziļāk emaljā un var izraisīt augstu zobu jutīgumu. Tāpēc, ja jums ir paaugstināta jutība, tad labāk ir izmantot citas zobu balināšanas metodes.

Kā norit procedūra?

лазерное отбеливаниеLāzera balināšana pati par sevi ir nesāpīga un droša procedūra, ko veic, izmantojot lāzera katalizatoru. Pirms procedūras uzsākšanas ārstam jānoņem aplikums un zobakmens, kā arī ar aizsargājoša gela palīdzību jāaizsarga smaganas un gļotādas, un acīm tiek uzliktas īpašas brilles.
Pēc tam katram zobam tiek uzklāts gela slānis ar oksidētāju, kuru aktivizē lāzera stari un dziļi iesūcas emaljā, noņemot uzkrāto pigmentu.
Lāzera zobu balināšana notiek ātrāk nekā foto balināšana, taču tā iedarbība ir īslaicīgāka. Vidēji foto balināšanas efekts ilgst 2–3 gadus, savukārt lāzera efekts ilgst apmēram no sešiem mēnešiem līdz gadam. Bet tas ir ar nosacījumu, ka jūs izvairīsities ēdieniem ar krāsvielām (kafija, vīns utt.) Un atturēsieties no smēķēšanas.

Zobu balināšana mājās

Zobu balināšanu mājās galvenokārt veic, izmantojot kapes, balināšanas strēmelītes vai īpašas zobu pastas. Šie procesi prasa daudz vairāk laika, un tie vairāk ieteicami esošas krāsas saglabāšanai, nevis pilnīgai balināšanai (izņemot kapes izmantošanu).

Zobu balināšana ar kapēm
капы для отбеливания зубов

Zobu balināšana ar kapēm ilgst vidēji 2–3 naktis, un tas ir populārākais zobu balināšanas veids mājās. Zobārstniecībā izgatavos jūsu zobiem nospiedumus, izveidos kapes un arī iedos jums īpašu šļirci ar balinošu vielu, kuru izmantosiet kapes aizpildīšanai. Tad jums vajadzēs tās nēsāt nakti un noņemt no rīta. Tikai divas vai trīs naktis, un jūsu zobi kļūs baltāki par dažiem toņiem.

Balināšanas strēmelītes un zobu pastas

Balināšanas strēmelītes ir vislabāk izmantot, ja jūsu zobi ir dabiski gaišā krāsā. Pretējā gadījumā tās nedos vēlamo efektu. Balināšanas strēmelīšu sastāvs galvenokārt satur vai nu ūdeņraža peroksīdu, vai ogles (visbiežāk kokosriekstu). Kokogles zobu balināšanu vislabāk veikt reti, jo abrazīvās daļiņas var sabojāt zobu emalju.
Balinošās zobu pastas kalpo arī zobu balināšanas efekta uzturēšanai, un ir jāsaprot, ka masu tirgu balinošas zobu pastas vairāk ir mārketinga solis, nevis efektīvs līdzeklis. Tāpēc vislabāk ir izmantot zobu pastas no uzticamiem uzņēmumiem, piemēram, biorepair vai Tooth Mousse gel.

Kontrindikācijas

Zobu balināšana nav ieteicama bērniem līdz 18 gadu vecumam, grūtniecēm, kā arī cilvēkiem ar atsevišķu balināšanas līdzekļu sastāvdaļu nepanesamību.
Arī šī procedūra nebūs efektīva, ja jums ir daudz zobu kroņu un plombu, jo tos praktiski nevar balināt.

Kāds ir labākais līdzeklis zobu balināšanai vai kādu metodi izvēlēties - jums jāizlemj, ņemot vērā individuālās vajadzības un iespējas. Jūs vienmēr varat ierasties pie zobārsta, un mēs atradīsim jums individuālu veidu, kā balināt zobus, lai tas būtu jums pēc iespējas efektīvāks un drošāks.

Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close