Zobu protezēšana All-on-4

Mūsdienu zobārstniecībā tiek izmantotas daudzas protezēšanas metodes ar pilnīgu zobu zaudēšanu vai to neesamību, un viena no populārākajām ir zobu protezēšana uz implantātiem All-on-4 (visa protezēšana uz četriem implantiem).

Kas ir viss uz 4 protezēšana?

Implanti All-on-4 vai viss uz četriem ir protezēšanas metode, kas ļauj atjaunot visu zobu rindu, izmantojot tikai 4 implantus. Tas ievērojami vienkāršo operāciju, kā arī saīsina pacienta atveseļošanos un rehabilitāciju. „Viss uz četriem” protezēšanas tehnoloģiju 1998. gadā izstrādāja Dr Paulo Malo, un kopš tā laika tūkstošiem pacientu ir veiksmīgi pabeiguši ārstēšanu, izmantojot šo metodi.

Kā notiek All-on-4 implantu uzstādīšana?

Žoklī noteiktā leņķī un attālumā tiek implantēti 4 zobu implanti, uz kuriem pēc tam pieskrūvē neizņemamu tiltu arkas formā (pakavs). Plašāku informāciju par protēžu veidiem un to kategorijām varat lasīt iepriekšējā rakstā “Zobu protēžu veidi”.

Parasti uz šādas protēzes ir uzstādīti 10 zobi. Tas ir pietiekami, lai nodrošinātu skaistu smaidu, bet nepietiek, lai atjaunotu košļājamo funkciju. Bet tas viss ir atkarīgs no pacienta situācijas. Ja ir iespējams novietot implantus tālāk viens no otra, tad šajā gadījumā jūs varat palielināt zobu skaitu protēzē līdz 12 vai pat 14.

Sākotnējā situācija

Sākotnējā situācija

Gida likšana implantu uzstādīšanai

Gida likšana implantu uzstādīšanai

Implanti ir uzstādīti

Implanti ir uzstādīti

Zobu ekstrakcija, kas traucē pilnīgai protezēšanai

Zobu ekstrakcija, kas traucē pilnīgai protezēšanai

Protēzes skats augšējā projekcijā

Protēzes skats augšējā projekcijā

Protēzes skats sānu projekcijā

Protēzes skats sānu projekcijā

Implantācijas “viss uz četriem” priekšrocības:

  • Pilnīga zobu rehabilitācija uz četriem implantātiem;
  • Nav nepieciešama kaulu plastika un sarežģītas operācijas;
  • īsi ārstēšanas termiņi;
  • Izcila funkcionalitāte, kas ir daudz reizes labāka nekā parastā protezēšana;
  • droša stiprināšana, pateicoties skrūvēm;
  • augsts implantu pieaugšanas spējas līmenis;
  • žokļa struktūras saglabāšana;
  • ilgs kalpošanas laiks;
  • augsti estētiski rādītāji;
  • Zemākas ārstēšanas izmaksas salīdzinājumā ar pilnīgu implantāciju adentijas gadījumā.

Turklāt protezēšana uz 4 implantiem ir minimālais implantu skaits, lai atbalstītu neizņemamu tiltu. Turklāt „viss uz 4” protezēšana ir lielisks risinājums gan izmaksu ziņā, gan traumu gadījumā, salīdzinot ar 14 implantu vai zobu kroņu uzstādīšanu.

All-on-4 implantu uzstādīšanas īpatnības

Zobu protezēšanā uz 4 implantiem ir arī nepilnības, un tās sākas ar žokļa anatomiju un kaulaudu esamību. Diemžēl žokļa struktūras īpatnību dēļ ne visiem pacientiem var veikt protezēšanu uz 4 implantiem. To var ietekmēt daudzi faktori, kurus implantologs-protēzists atklās detalizētas pārbaudes laikā konsultācijā.

Ir vērts atcerēties, ka 4 implanti ir minimālais skaits, ko var uzstadit pilnas adentijas gadījumā. Ja jūs uzstādīsiet 6 implantus, tad protēzes lūzuma riski tiks ievērojami samazināti, kā arī palielināsies stabilizācija.

all on 5

Zobu protezēšanas izmaksas uz 4 implantiem

Protezēšanas izmaksas All-on-4 ietekmē vairāki faktori, jo īpaši mutes dobuma stāvoklis, žokļa struktūras īpatnības, protēžu un implantu veidi. Arī daudz kas ir atkarīgs no ārsta un viņa pieredzes. Jūs varat uzzināt visas protezēšanas izmaksas All-on-4, konsultējoties ar ārstu.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close