Kompozītmateriāli venīrem vai keramika: plusi un mīnusi

Ja jūs nolemjat nopietni izturēties pret savu smaidu un domājat par venīru uzstādīšanu, jums, visticamāk, būs izvēle: “Kuru materiālu izvēlēties: kompozītu vai keramiku?”.
Katram venīru veidam ir gan savas priekšrocības, gan trūkumi. Un tagad mēs sīki izskatīsim šo jautājumu.

Kompozītmateriāla venīri

композитные винирыKompozītmateriāla venīru būtībā ir plastmasas polimērs, kas piestiprināts pie zobiem. Bet kur tam ir vāja vieta - tur ir arī tā priekšrocība. Šādam venīrem nav nepieciešama īpaša zobu sagatavošana vai slīpēšana, tāpēc ārsts var tikai nedaudz notīrīt, pulēt un selektīvi slīpēt zobus, un dažos gadījumos to var izdarīt arī bez slīpēšanas. Bet ir vērts padomāt, ka, izvēloties kompozītmateriāla veniri, topošo zobu apjoms ievērojami palielinās, kas var neatbilst jūsu cerībām estētiskā plānā.

Vēl viena skaidra kompozītmateriālu priekšrocība ir uzstādīšanas ātrums. Ārsts var uzstādīt kompozītmateriālu venīri vienā piegājienā. Kompozītu zobu restaurācija prasa tikai dažas stundas, tāpēc līdz vakaram jūs jau varat būt ar jaunu smaidu.

Bet ir vērts atzīmēt, ka šis smaids ne vienmēr atbildīs jūsu cerībām. Kompozītmateriālu veniri tiek uzstādītas tieši mutes dobumā, bez papildu sagatavošanas un dažreiz bez izolācijas no siekalām, asinīm un citiem šķidrumiem. Šis fakts ir ļoti svarīgs kompozīta “līmēšanas” posmā, jo, lai materiāls sacietētu, zobam jābūt absolūti sausam. Ja, uzstādot kompozītmateriālus, nav izolācijas, pastāv risks, ka materiāls nav stingri piestiprināts pie zobiem. Arī viss kompozītmateriālu venīru skaistums un estētika ir tieši atkarīga no ārsta prasmes un darba, kā arī no viņa veikšanas tehnikas. Dažreiz zobārsts veic estētisku darbu, bet neveic sākotnēju diagnozi un “veido” jūsu nākotnes smaida formu bez iepriekš saskaņotām pamatnostādnēm par nākotnes formu. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi atrast profesionālu, kurš reproducēs jūsu zobu formu, izmantojot silikona nospiedumus un modeļus.

Kompozītmateriāla venīru uzstādīšana

установка композитных винировJa venīri ir nepareizi uzstādītas, smaganu zonā, kur kompozīts tiek salīmēts, var izveidoties nevienmērīgā mala, pie kuras var pielipt pārtikas atlikumi un tur vairoties mikrobi. Viņi uzkrājas gar kompozīta saiti, tādējādi iekļūstot iekšā un iznīcinot zobu, kamēr jūs to neredzat.

Pēc kompozītmateriālu uzstādīšanas starp zobu telpās var palikt nelieli kompozīta pārpalikumi, kurus ir grūti manuāli noņemt. Tos var tikai noslīpēt, kā rezultātā smaganas tiek traumētas. Ka arī, ir grūti aprēķināt stiprību un nejauši noslīpēt nedaudz vairāk nekā nepieciešams, tādējādi radot estētisku defektu, kuru būs grūti nomaskot.

Lai kā arī nebūtu, kompozītmateriālu zobu restaurācija vairāk atgādina ruletes spēli “Paveiksies vai nē”, tāpēc daudzi profesionāļi un sevi cienoši ārsti jau ir mainījuši paņēmienu un materiālu.

Tomēr kompozītmateriāli ir pieprasīti lielākajai daļai cilvēku, jo tie ir lēti un prasa mazāku uzstādīšanas laiku.
Tiešo kompozītmateriālu kalpošanas laiks ir vidēji 3–5 gadi. Šis skaitlis ir saistīts ar faktu, ka kompozīts ātri izdzēš, kā arī maina savu krāsu. Pat pēc gada jūsu zobu nokrāsa var radikāli atšķirties no oriģināla, kā minēts iepriekš, kompozīts ir tāda veida plastmasa, kas ir ļoti jutīga pret krāsvielām un smakām.

Keramikas veniri

digital smile designKeramikas venīri (pazīstamas arī kā porcelāna venīri) ir plānas plāksnes, kas izgatavotas no augstas kvalitātes keramikas. Tās izgatavo pēc jūsu standartiem, un pēc tam tās cep īpašā krāsnī 900 grādu temperatūrā, lai iegūtu monolītu formu, kas pēc tam tiks nokrāsota vēlamajā baltā nokrāsā.

Keramikas venīru formu un krāsu var izvēlēties individuāli pie sava ārsta, kuriem ir noteiktas priekšrocības salīdzinājumā ar kompozītmateriāla venīrem. Keramikas venīru biezums var mainīties no 0,2 līdz 1 mm, taču jebkurā gadījumā zobu slīpēšana būs obligāta, lai venīri varētu perfekti piegulēt un pieķerties zobam. Keramikas venīru forma būs tāda, kādu vēlaties. Un tā nebūs akla izvēle. Iepriekš ārsts, izmantojot speciālo programmu Digital Smile Design, datorā izveidos vizualizāciju, iestatīs nākotnes smaida formu tā, lai jūs uzreiz varētu redzēt aptuveno gala rezultātu. Venīru izstrādes laikā jūs varat pielāgot formu un krāsu, kā vēlaties, ja pēkšņi jūtat, ka jums kaut kas jāmaina.

Keramikas venīru uzstādīšana

Zobu sagatavošanas process keramikas venīru uzstādīšanai var ilgt no dažam dienām līdz dažam nedēļām. Pēc zobu slīpēšanas pacientam tiek uzstādītas pagaidu plastmasas restaurācijas atbilstoši topošo venīru formai, kamēr keramikas izstrādājumi tiks izgatavoti.

установка винировPagaidu restaurācijas kalpo zobu aizsardzībai no kairinātājiem un novērš arī estētiskos defektus. Turklāt tas ir labs veids, kā pierast pie nākotnes zobu jaunās formas un identificēt formas un funkcionalitātes trūkumus, lai vēlāk, ja nepieciešams, pielāgotu turpmākas veniri. Tāpēc jums jābūt gatavam tam, ka jums kādu laiku jāpacieš, kamēr uz zobiem tiek izgatavotas keramikas veniri.

коффердамUzstādot veniri, visi pārējie zobi tiek izolēti ar īpašu aizsargu. Tas palīdz aizsargāt zobus, uz kuriem ir uzstādītas veniri, no siekalām, asinīm un citiem šķidrumiem. Ar gumijas aizsargu jūsu zobs paliks sauss, kas nodrošinās ērtības ārstam un drošu venīru līmēšanu.

Keramikas venīru kalpošanas laiks ir no 10 līdz 15 gadiem. Tās praktiski nezaudē estētiskās īpašības un visu lietošanas laiku paliek baltas. Tās arī nebaidās no aplikuma, un tās ir viegli kopt.

Apkopojot visas iepriekš minētās īpašības:

Kompozītmateriāla veniri:
Kalpošanas laiks: 3-5 gadi
Slīpēšana: neliela slīpēšana vai vispār nav jāslīpē
Uzstādīšanas laiks: dažas stundas
Uzstādīšanas prasības: Nav. Uzstādīt var ikviens
Estētika:
• rada zobam papildu apjomu
• zobu forma var nebūt ideāla
• nepareizi uzstādot, paliek nevienmērīgā mala
• noņemot cementu starp zobu telpā, var tikt ievainotas smaganas un cietīs venīri forma
Krāsa: ātri satumst, tāpēc nepieciešama pastāvīga pulēšana
Cena: lēts pakalpojums, kuru var atļauties ikviens
Riski: nepareizi pielīmējot, mikrobi caur spraugu var nokļūt zobā un iznīcināt to, izraisot zobu kariesu

Keramikas veniri:
Kalpošanas laiks: 10-15 gadi
Slīpēšana: nepieciešama
Uzstādīšanas laiks: vairākas nedēļas
Uzstādīšanas prasības: jā. Tās var redzēt šeit.
Estētika:
• Jūs varat izvēlēties jebkura veida venīri
• lieliski pieguļ zobam
• neatslāņojas
• izskatās pēc iespējas dabiski un skaisti
Krāsa: saglabāta visu kalpošanas laiku
Cena: veniri izmaksas ir sākot no 450 € par 1 gab.
Riski: ja keramikas veniri ir sabojājušies, tās būs diezgan grūti salabot. Būs nepieciešams vai nu pielīmēt klāt keramiku, vai arī veikt visas manipulācijas vēlreiz.

Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close