Gudrības zobu ekstrakcijas riski

Liekas, ka šķietami nekaitīga gudrības zobu ekstrakcijas operācija, nerada nopietnas sekas. Bet patiesībā aiz tā var būt daudz problēmu: no nervu paralīzes līdz žokļa lūzumam. Tātad kādi riski var rasties, ja vēlaties izraut gudrības zobu, un ko var sagaidīt?

Uzreiz atzīmēju, ka vairums operāciju ir veiksmīgas un bez komplikācijām. Bet, kā saka: kas ir brīdināts, tas ir bruņots. Tāpēc, izraujot gudrības zobu, var rasties sekojošas grūtības, kuras jums būtu jāzina:

Nerva parestēzija

Kad gudrības zobs tiek izrauts, anestēzija var tikt veikta lielā nerva vadīšanas apakšžokļa spārna rajonā. Procedūra nav patīkama, taču vairumā gadījumu tā ir veiksmīga un bez jebkādām blakusparādībām. Bet sakarā ar to, ka šī anestēzija tiek veikta nerva tuvumā, tiešās redzamības trūkuma dēļ pastāv risks, ka tajā tiks veikta injekcija, pēc kuras notiks nervu parestēzija un jūs zaudēsiet lūpu jutīgumu.

Smaga asiņošana

Gudrības zobu saknes ir cieši saistītas ne tikai ar nerviem, bet arī ar asinsvadiem. Un ierobežotās redzamības dēļ ārsts, izraujot zobu, var sabojāt asinsvadu, pēc kā notiks smaga asiņošana. Profesionālajai zobārstniecībai Rīgā šim gadījumam ir savi rīki un metodes, tāpēc nav pārāk jābaidās.

Ilga dziedināšana un lielā invazivitāte

Diemžēl gudrības zobi ne vienmēr aug ērtā stāvoklī. Tāpēc dažreiz vienkārša ekstrakcija var izvērsties par sarežģītu operāciju. Tas notiek tad, kad gudrības zobs novirzās no savas vietas un traucē citiem zobiem, vai arī tas uz pusi izauga un apstājās. Šajā gadījumā zobs būs jāsagriež, lai to varētu izvilkt pa daļām. Un, ja gudrības zobs vēl nav izaudzis, bet jau traucē citiem zobiem, tādā gadījumā šo zobu vajadzēs izgriezt no kaula. Ne pati patīkamākā procedūra, kam seko ilga dziedināšana daudzu griezumu dēļ. Un, starp citu, ne visi ķirurgi veic šo operāciju, jo tā prasa īpašus instrumentus un prasmes.

Gudrības zoba sakne var palikt kaulā

Kā minēts iepriekš, gudrības zobu saknes var būt ļoti mānīgas. Un visnepatīkamākais brīdis ir tad, kad viņi ir greizi. Ar šādām saknēm pastāv risks, ka noņemšanas laikā tās saplīst un paliek kaulā.

Žokļa lūzums

Tas ir ļoti rets gadījums, taču, lai nosauktu pilnībā visus riskus, tīri hipotētiski, pastāv risks, ka, izraujot gudrības zobu, var salauzties žoklis. Tas var notikt slodzes nepareiza sadalījuma dēļ, kad gudrības zobiem ir pārāk garas saknes un tiek plānota sarežģīta ekstrakcija.

Patiesībā, jums nebūs jāuztraucas, ja jūs izvēlaties profesionālu zobu ķirurgu ar daudzu gadu pieredzi. Galu galā, kaut arī viņa pakalpojumi maksās dārgāk, jūs paliksiet dzīvi un veseli, un jūs turpināsiet iepriecināt pasauli ar savu skaisto smaidu.

Ar cenām zobārstniecībā Smile Office var iepazīties šeit.

Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close