Instalējiet implantu vai saglabājiet zobu: Ko izvēlēties?

Ja jūsu zobs saplīst smaganu līmenī vai dziļāk, sabojājas kronis vai pamanāt zoba puves, tad vispirms jums jākonsultējas ar zobārstu. Bieži vien tā vietā, lai mēģinātu saglabāt zobu, jūs varat dzirdēt ieteikumu noņemt zobu atlikumus un uzstādīt implantu. Un tāds variants arī pastāv, jo ārsts, kurš jūs konsultē, vadās pēc savas pieredzes un zināšanām, un ne visi ārsti zina zobu saglabāšanas metodes. Un dažos gadījumos ir pilnīgi neiespējami, saglabāt zoba sakni.
Tomēr bieži ir iespējams saglabāt sakni, un vēlāk to izmantot, lai atjaunotu zobu. Apskatīsim, kurš variants ir labāks: implants vai sakne? Un kādos gadījumos jums jāsaglabā zobs, bet kādos gadījumos labāk nekavējoties uzstādīt implantu.

имплант

Dzīvas saknes VS zobu implants

Zobu dzīvajā saknē ir spēcīgi saistaudi, kas to notur kaulā. Šos audus sauc par periodontu (līdz ar to ir slimības nosaukums - periodontīts, kad zobi spontāni izkrīt). Tātad šie paši audi fiksē zoba sakni, kas savukārt tur un baro kaulu audus. Sakarā ar to kaula tilpums nesamazinās un izskatās estētiski skaisti.

Bet implantam nav šādu saistaudu, jo tas tiek ieskrūvēts smaganās tīri mehāniski. Tāpēc ir noteikts procents cilvēku, kuru zobu implants neiesakņojas, jo cilvēka ķermenis to noraida. Bet implantiem ir vēl viens trūkums. Laika gaitā kaulu audu apjoms sāk pamazām mazināties, un pēc 10–15 gadiem jums būs jāveic kaulu palielināšanas operācija un atkal jāievieto zobu implants.

Ja jūs saglabāsiet zoba sakni, tad tas jums varēs kalpot vēl 10-15 gadus. Un pēc tam būs iespējams, uzstādīt implantu. Tātad kopumā jūs ietaupīsiet 20-30 gadus, un vēlāk jums nevajadzēs veikt procedūras, lai izveidotu zobu audus.

консультация у стоматологаDzīva zoba saglabāšanas veidi

Kā iepriekš minēts, ir iespējams un pat nepieciešams saglabāt zobu, bet tas viss tiek darīts, pamatojoties uz jūsu situācijas un pēc ārsta ieskatiem. Labākais risinājums būtu, ja konsultētos pie vairākiem ārstiem, jo kāds var atteikties, bet kāds var piekrist. Bieži vien tie ir zobārsti ar daudzu gadu pieredzi, kuri ir apguvuši zobu glābšanas paņēmienus. Tātad pāriesim pie zoba saglabāšanas metodēm:

1. variants. Zobu ortodontiskā ekstrūzija

Ja jūsu zobs sabojājās zem smaganām, tad to var glābt ar ortodontisko metodi, proti, ar zoba ekstrūziju.
Ekstrūzijas laikā zoba sakne tiek izvilkta no smaganām, izmantojot īpašas gumijas, un pēc tam ārsts var sākt tās ārstēšanu. Bet tas ir ļoti ilgs process, kas var ilgt līdz pat sešiem mēnešiem, līdz zobs lēnām iziet no savas vietas. Ekstrūzijas laikā zoba sakne stiepjas no smaganām un izliekas uz āru. Tad zobu apstrādā, kanālus notīra, ievieto tapas un zobu kroni.
Šīs metodes priekšrocība ir tā, ka zoba sakne paliek pacientam.

2. variants. Zobu slīpēšana

Dažreiz vienkārši nav laika gaidīt, līdz zoba sakni var viegli izvilkt. Vai arī ir gadījumi, kad pēc ekstrūzijas zoba sakne vēl nav pietiekami sasniedzama un to nevar ārstēt. Šādā situācijā zem smaganām būs nepieciešama nedaudz dziļāka zobu slīpēšana. Zobs tiek slīpēts pēc B.O.P.T tehnikas (zoba bioloģiski orientēta sagatavošana), pagarinot atbalsta daļu, pēc tam saknes tiek apstrādātas, tiek uzstādīti tapa un kronis. Vidēji tas prasa no pusotra līdz diviem mēnešiem.

3. variants. Zoba kroņa zonas ķirurģiska pagarināšana

Ja jūsu zobi ir saplaisājuši, tad lai labotu šo defektu, būs nepieciešams tos pagarināt (piemēram, nepietiks garuma, lai uzliktu uz zoba kronīti), tad būs jāizmanto zoba kroņa zonas ķirurģiska pagarināšanas metode. Ar šo metodi smaganas sagriež un atver, zem tām tiek sagriezti kaulu audi, un pēc tam tos velk atpakaļ, tādējādi samazinot apjomu un uzlabojot smaganu estētisko izskatu. Bet tajā pašā laikā zoba garums kļūst garāks, kas ļauj uzstādīt uz zobiem kroņus.

Pēc kāda laika būs iespējams veidot kaulu audus un uzstādīt implantus atbilstoši jūsu vēlmei.

Noslēgumā ...

• Ja iespējams, vienmēr mēģiniet saglabāt zoba sakni

• Pareizs zobu atjaunošanas metožu pielietojums palīdzēs jums saglabāt savu zobu, kas kalpos vēl daudzus gadus (no 5 līdz 15 gadiem).

• Nepareiza zobu atjaunošanas procedūras veikšana vedīs pie konstrukcijas bojāšanas, kā rezultātā pāreja uz implantiem notiks daudz ātrāk.

• Pirms gala lēmuma pieņemšanas konsultējieties ar vairākiem speciālistiem un izvēlieties tādu, kurš spēs saglabāt zoba sakni.

Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close