Implantu kopšana

Implantu uzstādīšana prasa ne tikai daudz laika un finanšu izmaksu, bet arī rūpīgu kopšanu. Tāpēc pirms zobu implantu ievietošanas jums tas jādara apzināti, ņemot vērā visus riskus un atbildību, kā arī aprūpes sarežģītību. Implantu kopšana ir atkarīga no protezēšanas veida.

Kopumā ir daži veidi:
• Viegla protezēšana (1-2 zobi ar kroni)
• Zobu tilta uzstādīšana (3-5 zobu protezēšanai)
• Visa žokļa protezēšana
• Zobu protezēšana, izmantojot noņemamas plāksnes

Implantu kopšana vieglas protezēšanas gadījumā

ирригаторJa esat uzstādījis zobu implantus 1 vai 2 zobiem, un jums ir arī pietiekami labi kaulu audi, kas pilnībā pārklāj zobu implantu, tad kopšanas procedūra jums neradīs daudz nepatikšanas. Jums būs pietiekami veikt tādas pašas higiēniskās procedūras kā parastas zobu tīrīšanas laikā (ar zobu pastu, birsti un diegu). Bet papildus tam jums būs nepieciešama arī tāda ierīce kā irrigators, jeb apūdeņotājs. Šī ierīce palīdzēs jums nodrošināt labu žokļa skalošanu, īpaši tajās vietās, kur kronis savienojas ar smaganām.

Apūdeņotāju var piepildīt gan ar ūdeni, gan ar īpašu šķidrumu, kas iznīcina baktērijas. Hloreksidīns vislabāk to izdara. Antibakteriālai profilaksei to var lietot nedēļu, pēc tam pārejot atpakaļ uz skalošanu ar ūdeni.

Zobu tiltu kopšana

суперфлосJa jums ir zobu tilts (zobu protezēšana, izmantojot divus implantus), kas cieši pieguļ smaganām, kopšanas procedūra būs identiska standarta zobu tīrīšanai, izmantojot apūdeņotāju. Ja starp abām protēzēm ir neliela atstarpe, tad jums papildus būs jāiegādājas superfloss, īpašs zobu diegs ar pūkainu galu, kas nodrošinās jums rūpīgu tīrīšanu starp implantiem.

Lielu protēžu kopšana

Ja jums uz zobiem ir uzstādīti implanti, kas tur visu zobu rindu (parasti, lai aizstātu visu žokli, jums jāinstalē 5-6 zobu implanti), tad aprūpe būs tāda pati kā zobu tiltam. Jūsu arsenālā jums būs jābūt irrigatoram, kā arī superflosam.

Noņemamo protēžu plākšņu kopšana

съемный протезJa esat kļuvis par laimīgu “noņemamo zobu” īpašnieku, jums jāņem vērā, ka rūpes par viņiem būs nedaudz specifiskas. Lai noņemamā protēžu plāksne ilgi kalpotu jums, tā būs jānoņem katru dienu un rūpīgi jānotīra ar zobu birsti un zobu pastu. Pēc tam plāksne uz nakti jānovieto glāzē ūdens, kur iepriekš jums jāizšķīdina speciāla tablete zobu protēžu mazgāšanai. Šis ūdens un tablešu šķīdums palīdzēs kvalitatīvi notīrīt protēzes, nodrošinot tām nevainojamu higiēnu. Paši implanti, kas atrodas jūsu mutes dobumā, ir rūpīgi jāiztīra ar zobu birsti.

SVARĪGI!

Nav ieteicams lietot zobu bakstāmos. Izmantojot šos mazus, asinātus kociņus, jūs varat ienest mikrobus, kas vēlāk var izraisīt smaganu slimības.

Tīrot zobus, mēģiniet pārāk neaizskart smaganas, lai tās netiktu ievainotas. Tā kā ar spēcīgu iedarbību smaganas var pakāpeniski izzust, tādējādi atkailinot implantu. Un tas nozīmēs papildu aprūpi, kā arī smaganu slimību risku. Tāpēc mēģiniet implantus notīrīt labi, bet uzmanīgi.

Īpaša zobu pasta implantātu kopšanai

Ne tik sen, ražotāji izlaida zobu pastu, kas īpaši paredzēta implantātu kopšanai. Populārākās no tām ir Alfa Implant un Miradent Mirafluor Implant zobu pastas. Tām ir īpašas pretmikrobu īpašības un tās nodrošina maigu kopšanu implantiem.

Ja jūsu implants ir nedaudz redzams no smaganām

ёршик для зубовJa jums ir maz smaganu un jūs pamanāt, ka zobu implants sāk būt redzams no apakšas, tad šādos gadījumos standarta higiēnas procedūrai (zobu birste + diegs + irrigators) jāpievieno arī mehāniskā tīrīšana, izmantojot īpašu zobu birsti.

Ja jums ir vēl kādi jautājumi, jūs vienmēr varat sazināties ar mani, lai saņemtu palīdzību.

Reģistrējieties bezmaksas 15 minūšu video konsultācijai (zoom) vai uzdodiet savu jautājumu izmantojot facebook vai arī e-pasts.

author
ALEKSANDRS MAKAROVS
Zobārsts, ķirurgs, ortopēds
Karantīnas laikā uzņemšana notiek pēc iepriekšējas pierakstīšanas.
Lai pierakstītos, zvaniet
Vai arī aizpildie veidlapu
Saprotami
PALDIES

Jūsu pieteikums ir pieņemts. Mūsu menedžeris drīz sazināsies ar jums!

Svarīgi! Pēc 31. marta mēs plānojam pārskatīt ārstēšanas un operāciju cenas. Lai fiksētu pašreizējās cenas, piesakieties uz konsultāciju jau šodien.

whatsapp
close
close